Öğretmenlerin nisan ayı ek ders ücretlerinde yapılacak olan kesinti miktarı belli oldu. Öğretmenlerden ne kadar ek ders ücreti kesilecek? İşte detaylar:
milli eğitim bakanlığı, Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin ödenmesi sürecine girdi. Ay sonunun yaklaşması ile birlikte okul-kurum yöneticileri, Öğretmenler ek ders ücretlerini düzenlemeye başladı yöneticiler nisan ayı ek ders ücretlerini hazırlarken yapılacak olan kesintileri de dikkate alacak. Zira nisan ayında öğretmenlerin ek ders ücretinden sayılır bir oranda kesinti yapılacak.

İLK EK DERS KESİNTİSİ BAYRAM TATİLİNE

Eğitim Gücü Sen Samsun Şubesi Açıldı Eğitim Gücü Sen Samsun Şubesi Açıldı

Öğretmenlerin nisan ayı ek ders ücretlerinde ilk kesinti bayram tatili için yapılacak. Bayram tatilinin resmi tatil olması nedeniyle bu süreçte öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi yapılmayacak. Öğretmenlerden bu tatil sürecinde girdikleri dersler ve ders niteliğindeki görevler karşılığındaki ek ders ücretleri kesilecek.

23 NİSAN'DA EK DERS ÜCRETİ KESİNTİSİ

Öğretmenlerin nisan ayı ek ders ücretlerinden bir kesinti de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yapılacak. Bu törenlerde görev almayan ve okula gitmeyen öğretmenlerin ek ders ücretleri kesilecek. Böylece kurban bayramı ile birlikte ikinci kesinti 23 Nisan'da yapılacak.