2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesine ve öğrencilere ikinci dönem karnelerini verilmesini sayılı günler kaldı. Öğretmenlerin karneleri vermelerin ardından haziran ayı seminer dönemi de başlamış olacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl öğretmenlere seminer dönemlerinde verilen mesleki eğitimler son yıllarda genellikle online olarak yapılıyordu. Öğretmenler bu süreçte okula gitmiyor ve uzaktan eğitim yöntemi ile seminere katılıyordu. Pandeminin tamamen geçmesinin ardından bu kararın değişip değişmeyeceği merak ediliyor. Haziran ayında öğretmen seminerleri online mı, yüz yüze mi yapılacak sorusu yeniden yeniden gündeme geldi.

Öğretmene rotasyon detayı netleşti kaç yıl olacak? Bakan Tekin açıkladı Öğretmene rotasyon detayı netleşti kaç yıl olacak? Bakan Tekin açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı okulların açılış döneminde, kapanış döneminde ve ara tatillerde öğretmenleri seminer programına alıyor. Mesleki çalışma adı altında yapılan seminerler pandemi nedeniyle son yıllarda uzaktan eğitim yöntemi ile yapılıyordu. Ancak 2023-2024 eğitim öğretim yılının açılışında konuşma yapan Bakan Yusuf Tekin, bundan sonra online seminer olmayacağını ve öğretmenlerin okulda seminer çalışmalarına katılacağını belirtmişti. Bakan Yusuf Tekin'in bu açıklamaların ardından gündeme gelen 2024 yılı haziran ayı öğretmen seminerlerinin okulda olup olmayacağı sorusu da yanıt bulmuş oldu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in açıklamalarına göre Öğretmenler bundan sonraki tüm seminerleri okulda yapacak. Yani seminerler yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleştirilecek. 
ancak bu yıla mahsus özel bir durum oluştu. Öğretmenlerin haziran semineri bayram tatiline denk geliyor. Bu nedenle öğretmenlerin seminer çalışmaları gerçekleşmeyecek. Ancak önümüzdeki günlerde bakanlığın bu konuda bir açıklama yapması ve durumun bu açıklamanın ardından netleşmesi bekleniyor.