Öğretmenlerin haziran ayı semineri yaklaştı. 2023-2024 eğitim öğretim yılının haziran ayında bitmesi, öğrencilere karnelerin verilmesinin ardından Öğretmenler iki haftalık seminer programına alınacak. Öğretmenlerin seminer tarihleri belli oldu. Peki öğretmenlerin seminerleri online mı olacak, öğretmenler seminerde okula gidecek mi? İşte detaylar:
milli eğitim bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenler haziran ayında seminer programına alınacak. Bu yılki yaz tatili 14 Haziran 2024 Cuma günü karnelerin verilmesi ile birlikte başlayacak.

HAZİRAN ÖĞRETMEN SEMİNER TARİHLERİ SEMİNERLER NE ZAMAN?

Karnelerin verilmesinin ardından öğretmenler haziran ayının sonuna kadar seminer programına alınacak. Öğretmenlerin haziran ayı seminer programı 17 Haziran 2024-28 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihler arasında öğretmenler mesleki çalışma yapacak. Pandemi ile birlikte milli eğitim bakanlığı Seminerleri online olarak olarak yapıyordu. Peki bu yıl seminerler online mı olacak, Öğrenciler seminer için okula gidecek mi?

Temmuz memur maaşında 18,72 ve %15 zam ile meslekler ve yeni zamlı memur maaşları Temmuz memur maaşında 18,72 ve %15 zam ile meslekler ve yeni zamlı memur maaşları

HAZİRAN ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ ONLİNE MI YÜZ YÜZE Mİ OLACAK?

2023- 2024 eğitim öğretim yılının haziran Öğretmen seminerleri büyük olasılıkla yüz yüze yapılacak. Daha önceki seminerler genellikle online olarak gerçekleştiriliyordur. Bunun sebebi ise yaşanan Pandemi olarak ön plana çıkmıştı. Ancak Pandeminin Bitmesi nedeniyle bakanlığın öğretmen seminerlerini yüz yüze Yapması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada eylül ayı seminerlerinin ardından gelecek olan haziran seminerlerinin yüz yüze yapılacağını belirtmişti. Bu açıklamaya dayanarak seminerlerin okullarda yapılması ve öğretmenlerin mesleki çalışmaları yüz yüze gerçekleştirmesi bekleniyor.