erkek protez saçthemeforest temaları

Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri ve Sınav Görevi Ücretleri Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görevli kadrolu öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenler için 2019 ek ders ücretleri belli olurken, ayrıca sınav görevi ücretleri de netlik kazandı.

Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri ve Sınav Görevi Ücretleri Belli Oldu
03 Temmuz 2019 - 14:38 - Güncelleme: 03 Temmuz 2019 - 15:06

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler için 2019 yılı ek ders ücretleri ile birlikte sınav görevi ücretleri de TÜİK tarafından 2019 Haziran ayı enflasyon rakamının açıklanmasının ardından belli oldu.

Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevli öğretmenlerin ek ders ücretlerine %10.7 oranında zam gelirken, net ek ders ücreti kadrolu öğretmenler için 16,18 TL ve sözleşmeli öğretmenler içinse net ek ders ücreti 13,91 TL oldu. 2019 Temmuz ayı itibarıyla ek ders ücretleri bu şekilde netleşti.

Öte yandan, öğretmen haber kapsamında MEB ve ÖSYM sınav görevi ücretleri de arttı. Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan öğretmenlerin sınavlarda gözetmen, yedek gözetmen ve salon başkanı gibi görevler için alacakları sınav ücretleri belli oldu. Buna göre, 2019 yılı Ocak-Haziran dönemi için Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu, Liseye Geçiş Sınavı/Mazeret ile Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavlarında görev alan öğretmenlere ödenecek sınav ücretleri şu şekilde oluştu.

MEB Sınav Ücretleri:


AÖF Sınav Ücretleri:


ÖSYM Sınav Ücretleri:


Bu haber 5045 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort