Öğretmenlerin haziran ayı ek ders ücretleri hala hesaba yatmadı. 

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlere maaş görevi karşılığı girdikleri derslerin dışında fazladan girdikleri dersler karşılığında ek ders ücreti ödemesi yapılıyor. Bu ek ders ücreti miktarı öğretmenlerin fazlalığı girdiği ders sayısına göre değişiklik gösterebiliyor.

Genellikle sınıf öğretmenleri tam ek ders ücreti alıyor. Branş öğretmenlerin de ise bu ücretler girdikleri derslerin farklı olması nedeniyle değişiklik gösterebiliyor. 

Ek ders ücreti ödemeleri öğretmenleri kadrolu, sözleşmeli, Yükseklisans yapmış, doktora yapmış, özel eğitim öğretmeni olması gibi kriterlere göre de farklılık gösterebiliyor. Ancak bu ek ders ücretli ödemelerinde ortak bir nokta var. Bütün öğretmenlerin ek ders ücretleri ilçeye göre aynı anda yatırılıyor. 

Ek ders ücreti ödemeleri genellikle ait olduğu ayı takip eden ayın ilk haftası içerisinde hesaba yatırılıyor. Bu da genellikle her ayın 1-5i arasına tekabül ediyor. 

Daha önceki haberlerimizde sıklıkla milli eğitim müdürlüklerinin ek ders ücretlerini erken yatırdıklarına şahit oluyorduk. Ancak haziran ayı ek ders ücretlerinde durum böyle gerçekleşmedi.

Yeni ÖMK’da öğretmen kariyer basamakları kabul edildi Yeni ÖMK’da öğretmen kariyer basamakları kabul edildi

Öğretmenlerin ek ders ücretleri hesaba yatmadı 

8 temmuz olmasına karşı öğretmenlerin ek ders ücretleri hala hesaba yatmadı. Öğretmenler sitemize gönderdiği mesajlarla bu duruma tepki gösteriyor. Öğretmenlerin tatile çıkmaları ve paraya ihtiyaç duydukları önemli bir döneme girmeleri nedeniyle ek ders ücretlerinin zamanında ödenmesi büyük bir önem arz ediyordu. Ancak bu ödemeler gecikince öğretmenler önemli bir mağduriyet yaşadı.

Ek ders ücretlerinin hesaba yatırılmamak nedeni temmuz memuru maaş zammı, maliye bakanlığı sistemi gibi nedenlere bağlanıyor. Ancak bu gerekçeler öğretmenleri tatmin etmiyor.

Öğretmenlerin bakanlıktan beklentisi ek ders ücretlerinin bir an önce ödenmesi yönünde. 

Sizler de haberin yorum kısmına ilçe ismi belirterek ek ders ücretlerinizin banka hesabınıza yatıp yatmadığını paylaşarak durumu gündeme getirebilirsiniz.