Öğretmenlerin branş farkı maaşa ne kadar yansır?

Öğretmen unvanlı kadrolarda fiilen görev yapan Devlet memurlarının aylık maaş miktarı, kadro/aylık seviyeleri ile hizmet sürelerinin yanı sıra branşları itibariyle görev yaptıkları okullara göre de değişebilmektedir.

11 Nisan 2017 - 09:44

Görev yaptıkları okullara göre branşları itibariyle belirlenmiş olan ilave eğitim öğretim tazminatından yararlanan öğretmenlerin aylık maaşları, diğer öğretmenlere göre daha fazla olmaktadır.

En yüksek Devlet memuru aylığının belli oranları şeklinde belirlenmiş olan ilave eğitim öğretim tazminatı, sadece bazı okul ve branşlarda olan öğretmenlere ödenmektedir. İlave tazminat alan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki ve teknik öğretim okullarında ve kurumlarında öğretmen unvanlı kadrolarda görev yapanlardan; atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak atanmış olanlara, atandıkları branşlara (alanlara) göre “Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar”da belirtilen oranlarda ilave eğitim öğretim tazminatı ödenmektedir.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu dışındaki okullarda görev yapan öğretmenlere bu tazminatın ödenebilmesi için, branşlarında fiilen derse girmeleri gerekmektedir.

İlave tazminat kapsamındaki okullar/branşlar ve tazminatın oranı/miktarı Aşağıdaki tabloda belirtilen okullarda görev yapan lisans mezunu öğretmenlerden, hizalarında gösterilen branşlarda olanlara ödenecek ilave eğitim öğretim tazminatının oranı ve 2017 yılının ilk altı aylık dönemindeki aylık net miktarı şöyle:kaynak kamuajans


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı