Öğretmenlerin beklediği haber MEB'den geldi

Öğretmenlerin günlerdir beklediği öğretmen atölyesi başvuruları başladı. Başvuruların nasıl yapılacağı ise merak konusu..

11 Ekim 2017 - 11:22

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Faruk Yelkenci'nin geçtiğimiz günlerde detaylarını paylaştığı öğretmen atölyeleri projesinin başvuru tarihleri belli oldu. Öğretmenlerin her yönüyle gelişmesi Faruk Yelkenci'nin tabiriyle çelebi haline gelmesi için uygulamaya geçirilen öğretmen atölyelerinin İstanbul ayağı başlangıç tarihleri belli oldu. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre İstanbul Öğretmen Atölyeleri Başvuruları 9-22 Ekim Tarihleri Arasında Alınacağı belirtildi.

Faruk Yelkenci Öğretmen Atölyeleri hakkında açıklama yapmıştı işte o açıklamalar; Milli Eğitim Bakanlığı'nın çalışması kapsamında İstanbul'da öğretmen akademisi kurduklarını söyleyen Yelkenci, şöyle devam etti: "Öğretmenlerimizi her yönüyle donatarak bir 'çelebi' haline getirmek istiyoruz. Hayatın bütün yönlerine dokunarak, öğrenciye daha çok temas etmesini sağlamak istiyoruz. Dolayısıyla bu mantıkla kurduğumuz, edebiyat, sanat, müzik, lisan akademileri ve sosyal bilimler, bilim olimpiyatları, Türk ve İslam Bilimi ve Düşüncesi enstitüleriyle bu programı başlatmış olduk. Her akademiye 50'şer öğretmen arkadaşımızı aldık. Burada Selim İleri, İskender Pala, Doğan Hızlan, Uğur Derman, Savaş Barkçin, Erol Sayan, Necip Gülses, Melihat Gülses gibi birçok kült isim, fenomen isim var. Aslında amacımız şu; Bu topraklarda asırlardır biriktirilen geleneği öğretmenlerimize aktarmak. Burada insan, mekan boyutuyla önemsedik. Tarihi mekanlarda yaptık bu akademileri, buraların öğretmenlerimize çok şey kattığını biliyoruz." Akademilere devam eden öğretmenlerin geliştiklerini, gelişirken ürettiklerini ve çevrelerini etkilediklerini belirten Yelkenci, şunları söyledi. "Örneğin, Üsküdar'daki bir grup öğretmenimiz, Üsküdar'ın tarihini sözlü tarih yöntemini kullanarak yazdı. Bu sene Öğretmen Akademilerine 'Bir Aktör Olarak Öğretmen' modülünü de ekleyeceğiz. Bunu ilk defa söylüyorum, İstanbul genelinde yaygınlaştırmak üzere 'İstanbul Öğretmen Atölyeleri'ni kuruyoruz, çalışmamızı başlattık ve bitirdik. Bunu, bakanlığımızın Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğünün kapsamına da aldırdık. Dolayısıyla öğretmenlerimiz oradan sertifika da edinmiş oluyorlar."

MEB Personel

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu