Öğretmenlerin beklediği giriş belgeleri açıklandı

Öğretmenlerin 2017 tılı yurt dışı öğretmenlik sınavı için sınav giriş belgeleri açıklandı. MEBBİS girişi yapıldıktan sonra Başvuru İşlemleri Modülü üzerinde yer alan Yurt Dışı Öğretmen Görevlendirme Sınavı Başvuru Ekranı üzerinden 2017 yurt dışı öğretmenlik sınav giriş yeri belgesi alınabilir.

14 Mart 2017 - 22:37

Yurt dışı öğretmenlik sınav giriş belgeleri yayınlandı, MEBBİS giriş yapınız

Her yıl yurt dışında görevlendirilmek üzere öğretmen alımı yapan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 yılı yurt dışı öğretmenlik sınavı için yapacağı sınavın giriş belgelerini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenlerin Meslekî Yeterlilik Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlanmıştır ifadesi kullanıldı.

BELGELER MEBBİS’TE

Yurt dışı öğretmenlik sınav giriş belgeleri MEBBİS üzerinden yayınlandı. 2017 yurtdışı öğretmenlik sınavına başvuran adaylar MEBBİS’e kişisel bilgileri ile giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan Başvuru İşlemleri modülüne tıkladıktan sonra gelen ekranda yer alan Yurt Dışı Öğretmen Görevlendirme Sınavı Başvuru Ekranı sekmesinden resimli sınav giriş belgesini alabilecekler.

Yurt dışı öğretmenlik kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 15 Şubat tarihinde yayımlanmıştı. 2017 yurt dışı öğretmenlik sınavı 19 Mart 2017 tarihinde yapılacak.

2017 Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik Sınavı ve Temsil Yeteneği Mülakatı Başvuru Kılavuzu için tıklayınız.
Mülakatı Başvuru Kılavuzu için tıklayınız.
Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca  Almanca, Fransızca ve İtalyanca Konuşulan Avrupa Ülkelerine öğretmen görevlendirecek. Avrupa ülkelerinde görev yapmak üzere 292 MEB personeli görevlendirecek olan bakanlık bu görevlendirme içinde geçtiğimiz haftalarda duyuruya çıktı.
Yurt dışı Avrupa ülkelerine öğretmen görevlendirme Başvuru kılavuzu 
Yurt dışı öğretmen görevlendirmesi Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu Ek-1
Yurt dışı öğretmen görevlendirmesi Başvuru Formu Ek-2 
Yurt dışı öğretmen görevlendirmesi Dilekçe Örneği Ek-3 
Öğretmenler İçin
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"