Öğretmenlerin aldığı ilave tazminat miktarı açıklandı

Öğretmen kadrolarda fiilen görev yapanlardan bazılarına, branşları esas alınarak aylık maaşlarıyla birlikte ilave eğitim öğretim tazminatı ödenmektedir.İşte haberin detayları..

02 Ağustos 2017 - 12:25

Branşları nedeniyle ilave tazminat ödemesinden yararlanan öğretmenlerin maaşı, bu tazminattan yararlanmayan öğretmenlere göre bir miktar fazla olmaktadır. En yüksek Devlet memuru aylığının branşlara göre farklı belirlenmiş oranları esas alınarak ödenen ilave eğitim öğretim tazminatı tutarı üzerinden sadece damga vergisi kesintisi yapılmaktadır. Branş tazminatından yararlananlar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki ve teknik öğretim okullarında/kurumlarında öğretmen unvanlı kadrolarda görev yapanlardan; atölye, laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak atanmış olanlara, atandıkları branşlara (alanlara) göre “Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar”da belirlenmiş oranlarda ilave eğitim öğretim tazminatı ödeniyor..

Öte yandan, bu tazminatın Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu dışındaki okullarda görev yapan öğretmenlere ödenmesi, branşlarında fiilen derse girmeleri şartına bağlanmıştır. İlave tazminatın aylık net miktarı ile kapsamdaki okullar ve branşlar  Aşağıdaki tabloda belirtilen okullarda görev yapan lisans mezunu öğretmenlerden, hizalarında gösterilen branşlarda olanlara ödenecek ilave eğitim öğretim tazminatının 2017 yılının ikinci altı aylık dönemine ilişkin aylık net miktarı şöyle: 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı