'Öğretmenlerimiz kendilerini yenilemeli'

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, öğretmenlerin öğrencilere iyi eğitim verebilmesi için kendilerini sürekli yenilemeleri gerektiğini belirtti.

20 Temmuz 2017 - 22:02

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, öğretmenlerin öğrencilere iyi eğitim verebilmesi için kendilerini sürekli yenilemeleri gerektiğini belirtti. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyük, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi'yi makamında ziyaret etti. Konak Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen öğretmen yaz etkinliklerini de ziyaret eden Yusuf Büyük, burada Türkiye'nin farklı illerinden kişisel gelişim eğitimi almak için gelen öğretmenlerle bir araya geldi. Sahadan gelerek eğitimin her kademesinde görev almış yöneticilerin daha başarılı olduğunu ifade eden Büyük, şunları kaydetti: 
" ÖĞRETMENLERİMİZİN DE KENDİLERİNİ YENİLEMELERİ GEREK " 
"Milli Eğitim Bakanlığı olarak iki konuya çok önem veriyoruz. Müfredatın yenilenmesi ve öğretmen yeterlilikleri. Öğretmenin değişim ve gelişimini sağlamazsanız, başarıyı yakalayamazsınız. Öğretmenin ihmal edildiği, umutsuzluğa düşürüldüğü ortamda başarılı olmak mümkün değil. En iyi müfredatı uygulayacak olan yine öğretmendir. Çok farklı bir öğrenci kitlesi ile karşı karşıyayız. Öğrencilerimiz sürekli kendini geliştirip, öğreniyorlar. Öğretmenlerimizin de öğrencilere iyi eğitim verebilmesi için kendilerini yenilemeleri gerek." Öğretmenlerin taleplerini de dinleyen Yusuf Büyük, eğitimin düzenlenmesine destek olan Yahşi'ye teşekkür etti. Ömer Yahşi ise hizmet içi eğitimlerin öğretmenlerin kendilerini yenileyebilmeleri için çok önemli olduğunu vurgulayarak, eğitimin gelişmesine yönelik yapılacak her türlü çalışmaya destek vereceklerini söyledi.
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • BEKİR
  4 ay önce
  HİZMETİÇİ EĞİTİMLER BİRE FIRSAT YENİLENMEMİZ İÇİN.ANCAK YILDA 5 YER İSTİYEBİLİYORUZ.ONLARDA ÇIKMIYOR.BU KONUDA BAKANLIĞIMIZ HİZMETİÇİ SAYILARINI ARTIRMALIDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
 • Ferda S. ALAY
  4 ay önce
  Sanat ve Tasarım Alanında öğretmenim.31.Yılımı çalışıyorum. Bu alanda olan Mesleki resim-1 ,Mesleki Resim- ve Temel Desen Derslerinin konuları çok kısıtlı.Öğrenci de sıkılıyor bunedenle müfredatı yenen yazılmasını öğrencilerimin daha iyi yetiştirilmesi adına çok isterim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası