Öğretmenleri Diyanet İşleri Belirleyecek

Milli Eğitim Bakanlığının imzaladığı protokoller nedeni ile vakıflar ve dernekler eğitim sistemi içerisinde hakimiyet kazanıyor. Bu protokoller bazen müftülükler ve Diyanet işleri Başkanlığı tarafından hayata geçirilebiliyor.

Öğretmenleri Diyanet İşleri Belirleyecek
04 Kasım 2019 - 18:21 - Güncelleme: 13 Kasım 2019 - 18:09

Geçmiş günlerde bazı illerdeki okul öncesi kurumlara ve ilk okullara ‘’valilik oluru’’ ile gönderilen yazıda, ‘’ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasındaki iş birliği ile okul öncesi ve ilkokullarda kayıtlı öğrencilere değerler eğitimi verilerek manevi, milli, kültür ve ahlaki gelişmelerinin sağlanması amaçlanıyor’’.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Figen Atalay’ın haberine göre, ‘’bu protokol kapsamında görevlendirilecek olan eğitimciler ilkokul için en az önlisans mezunu veya pedagojik formasyona sahip. Okul öncesi kurumlarında ise en az önlisans mezunu veya 4-6 yaş öğreticilik sertifikasına sahip kişiler tarafından görevlendirilecektir’’ ifadesini kullandı.

 

Bu durum, Müftülüklerin Milli Eğitim Bakanlığı’nın üzerinde bir yerde tanımladığı ve eğitimin MEB kararı ile müftülüklere bırakılması olarak yorumlandı.

Bu haber 1574 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum