Bakan Tekin, öğretmen maaşlarına yasal düzenlemeyi doğru bulmadığını açıkladı Bakan Tekin, öğretmen maaşlarına yasal düzenlemeyi doğru bulmadığını açıkladı

Öğretmenlerin başvuru yapabileceği sınav görevi için süreç devam ediyor. Sınav görevi başvuruları alınmaya devam ederken öğretmenlerin de sınavlarda görev alabilmesi için süreci takip etmesi gerekiyor. Sınavlarda görev alacak öğretmenlere görev şekline göre 1217 TL, 1057 TL ve 1012 TL ücret ödemesi yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sistemi LGS’de görev almak isteyen öğretmenler için sınav görevi başvuruları alınmaya devam ediyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı 2 Haziran 2024 tarihinde merkezi sistemle LGS sınavını yapacak. Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek olan ortaokul 8.sınıf öğrencilerinin katılacağı LGS sınavı için öğretmenlerin görev talebi alınmaya devam ediyor.

Bakanlık tarafından yapılacak olan merkezi sınav LGS’de salon başkanı, gözetmen ya da yedek gözetmen olarak görev almak isteyen öğretmenler 23 Mayıs 2024 tarihinde kadar sınav görevi başvurularını MEBBİS sistemi üzerinden giriş yapıp görev talebinde bulunabilecekler.

MEB tarafından yapılacak olan LGS sınavında öğretmenlere 4 farklı ücret ödemesi yapılacak. İşte öğretmenler yapılacak olan sınav görevi ücreti ödemesinin miktarı.

2024 yılı MEB sınav görev ücretleri

  • Bina sınav sorumlusu Sınav görevi ücreti: 1.922 TL
  • Bina yöneticisi sınav görevi ücreti: 1.217 TL
  • Salon başkanı sınav görevi ücreti: 1.057 TL
  • Gözetmen görevi ücreti: 1.025 TL
  • Yedek gözetmen sınav görevi ücreti: 769 TL