Öğretmenlere yeni seminer

MEB tarafından öğretmenlere yönelik olarark uygulanacak olan öğretmen performans değerlendirme sistemi için öğretmenlere seminer verilmesinin planlanmasına Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın eleştiri yaptı. Yalçın MEB’i eleştirerek uygulamanın öğretmenleri yıpratacağını savundu.

24 Nisan 2018 - 10:36

Ali Yalçın “Öğretmenin hırpalandığı, itibarsızlaştırıldığı bir zeminde güvenli bir gelecekten söz edilemez.” diyerek uygulamanı  öğretmenleri hırpalayacağına vurgu yaptı.

Ali Yalçın konuşmasında, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen için ““26 yılı geride bırakan bir teşkilat olarak, Türkiye’nin en köklü sendikal hareketlerinden biriyiz. Üyelerimizin sorunlarını çözmek, memnuniyetini artırmak açısından sendikalarımız bir hizmet içi eğitim merkezi gibi çalışıyor” İthal fikirlerin değil, yerli düşüncenin temsilcisiyiz” dedi.

Ali Yalçın sendika tarafından 81 ilde imza kampanyası başlattıklarını ve kampanyanın 1 Mayıs’a kadar devam edeceğini söyledi.

Yalçın şunları söyledi:

“Öğretmenlik farklı bir meslektir. Öğretmenlik, disiplin ve kariyer mesleğidir. Öğrenci ile öğretmen arasında sevgi ve saygıya dayanan bir iletişim vardır. Öğretmen aynı zamanda rol modeldir. Bu denge ve iletişim bozulursa, iş kontrolden çıkar. Performans değerlendirme sisteminin öğretmeni hırpalayan, itibarını yok eden bir sistemdir.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okurken Yok Artık Diyeceksiniz!
Okurken Yok Artık Diyeceksiniz!
Okuma Alışkanlığının Kazandırılmasında Ailenin Rolü
Okuma Alışkanlığının Kazandırılmasında Ailenin Rolü