Öğretmenlere yeni bir sınav görevi verildi

24 Temmuz 2016 Pazar günü yapılacak KPSS ÖABT sınavında görev almak isteyen öğretmenler için tercih başvuruları başladı. ÖABT sınavına görev almak isteyen öğretmenler ÖSYM gis üzerinden tercih başvurularını yapabilecek.

30 Haziran 2017 - 10:05 - Güncelleme: 30 Haziran 2017 - 20:18

2017 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavında görev almak isteyen öğretmenler için başvurular başladı. Bu sınavların ücreti yaz olduğu için daha fazla oluyor. Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavında görev almak isteyen öğretmenler için tercih başvuruları başladı. 24 Temmuz 2016 Pazar günü yapılacak ve binlerce öğretmen adayının gireceği KPSS ÖABT sınavında görev almak isteyen öğretmenler için tercih başvuruları ÖSYM Görevli Sistemleri (ÖSYM GİS )üzerinden açıldı. 

24 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak 2016 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavında adaylar;  Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen ve Sınıf Öğretmenliği alanlarında yapılacak sınavlara girecek.  KPSS ÖABT sınavında görev almak isteyen öğretmenler için tercih başvuruları ise ÖSYM GİS üzerinden açıldı. KPSS ÖABT sınavında görev almak isteyen öğretmenlerin 11 Temmuz 2016 tarihine kadar ÖSYM GİS üzerinden tercih başvurularını yapabilecekleri belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası