Öğretmenlere ve MEB Personeline Haftada 2 PCR Testi Zorunlu Oluyor

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlerden aşı olmayanlara öğretmenlere ve MEB Personeline Haftada 2 PCR Testi Zorunlu Oluyor. 6 Eylül 2021'de başlayacak olan 2021/2022 Eğitim Öğretim yılı için yeni tedbirler alındı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

Öğretmenlere ve MEB Personeline Haftada 2 PCR Testi Zorunlu Oluyor
19 Ağustos 2021 - 20:14
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığına toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantı, 5 saat 20 dakika sürdü. Toplantının ardından Erdoğan açıklama yaptı:

AŞISIZ ÖĞRETMENLERE 2 TEST ŞARTI

Her alanda huzurla hayatımızı sürdürebilmemiz hepimizin aşı olmasına bağlıdır. Son dönemde salgın sebebiyle hastanelere yatan, yoğun bakıma alınan, entübe edilen, hayatını kaybeden hastaların çok büyük bir bölümünün aşı olmayanlardan oluştuğunun altını çizmek istiyorum. 33 ilimiz aşılamada yüzde 75 sınırını geçerek mavi listeye girmiştir.
Şanlıurfa, Mardin, Bitlis, Muş, Gümüşhane ve Diyarbakır illerimiz ise kırmızı listede yer almaktadır. Bu illerimizde yaşayan kardeşlerimizden başlayarak tüm vatandaşlarımıza aşılarını derhal olmaları çağrısında bulunuyorum.
Eylülde okullarına kavuşmayı bekleyen milyonlarca öğrencilerimizin çeşitli sektörlerde işlerine dört elle sarılan vatandaşlarımızın geleceğinin bu konuda kat edilecek mesafeye bağlı olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Okullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitim başlamasıyla, henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz.
Aşı olmayan üniversite öğrencilerimizin ve çalışanlarımızdan da düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz.
Uçak ve şehirlerarası yolculuk, konser, sinema gibi toplu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız.


Bu haber 520 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum