Öğretmenlere Uzay Bilimleri Eğitimi

Düzce'de düzenlenen eğitimlerde öğretmenler, uzay bilimleri konusunda tasarım ve beceri çalışmalarına katıldı.

Öğretmenlere Uzay Bilimleri Eğitimi
07 Mayıs 2019 - 10:53

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce il Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Aynı Gökyüzü Altında Yer Gök Bilim Şenliği” Düzce Bilim ve Sanat Merkezi organizasyonu ile gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinliklerde 100 öğretmene uzay bilimleri konusunda uygulamalı eğitim verildi.

Düzce Belediyesi Aile Yaşam Merkezi ve Çocuk Kulübü’nde verilen eğitimlerde uzay bilimleri, astronomi ve coğrafya alanlarında çalışmalar yapan 16 akademisyen, 3-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında 3 gün süresince Düzce'de görev yapan sosyal bilgiler, coğrafya, fen bilimleri ve okul öncesi öğretmenlerine yönelik uygulamalı tasarım ve beceri çalışmaları gerçekleştirdiler.

Ayrıca atölye çalışmaları da yapılan etkinliklerde Efteni Gölü, Hamamüstü ve Güzeldere şelalelerinde incelemeler yapılarak jeolojik yapı, deprem fay hatları, arazi çalışmaları ve bitki örtüsü incelemeleri gerçekleştirildi. Eğitim etkinliği sonunda katılımcı öğretmenlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Bu haber 951 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum