erkek protez saçthemeforest temaları

Öğretmenlere Uygulamalı Davranış Analizi Terapisi Eğitimi Verilecek

Öğretmenlere uygulamalı davranış analizi terapisi eğitimi verilmesi için Novarge Eğitim Kurumları ile Doku Okulları arasında işbirliğine gidilecek.

Öğretmenlere Uygulamalı Davranış Analizi Terapisi Eğitimi Verilecek
05 Temmuz 2019 - 11:27

Ankara'daki Novarge Eğitim Kurumları ile Doku Okulları arasındaki işbirliği sayesinde öğretmenler için uygulamalı davranış analizi terapisi eğitimleri verilecek. Ankara'da 2 gün süresince çocukların davranışlarının analiz edilerek doğru şekilde yönlendirmelerinin sağlanmasını amaçlayan eğitim programı kapsamında atölye çalışmaları yapılacak. Konuyla ilgili bilgiler veren Eğitim Koordinatörü Dr. Tamer Karakoç, çalışmaların bir seminer olarak değerlendirilmemesi gerektiğine işaret ederek, eğitimlerin beceri kazandırmayı sağlayacak şekilde düzenleneceğini söyledi.

Eğitime katılanlara yeterlilik kazandırmak için çalışmaların bilgilendirme, senaryolarla küçük grup çalışmaları ve vakıa değerlendirmesinde bulunma gibi aşamalardan oluşturulacağını aktaran Karakoç, bu kapsamda çalışmanın 2 günde ve toplam 14 saatte tamamlanacağı bilgisini verdi.

Eğitime katılım sağlayanların çocuklardaki problem davranışların işlevsel olarak analizlerinin yapılmasını, problem davranışların nedenlerinin tespit edilmesini, geliştirme ve iyileştirme gibi programların oluşturulmasını yapabileceklerini belirten Karakoç, ayrıca uygulamaları etkileyen değişkenlerin belirlenmesini, olumlu davranışsal destek aile programları ile olumlu davranış kazandırma sürecinin genellenmesi ve ilerlemelerin ölçülerek raporlar hazırlayabileceklerini kaydetti.

Söz konusu eğitim kapsamında katılımcı öğretmenlere Türk Hava Kurumu Üniversitesi tarafından onaylı sertifika verilecek. Eğitimlerin 27-28 Temmuz 2019 tarihlerinde Ankara'da yapılacağı öğrenildi.

Bu haber 1142 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort