Öğretmenlere rotasyon kesin gelecek

MEB insan kaynakları genel müdürü Hamza AYDOĞDU'nun açıklaması şu şekilde

24 Mayıs 2017 - 14:39

2017 yılında öğretmenlere rotasyonkesinleşiyor. Eski MEB Bakan'ı Nabi Avcı döneminde gündeme gelen ama uygulanmayan Rotasyon 2017 'de tekrar gündeme gelmişti.

MEB İnsan kaynakları genel müdürü Hamza Aydoğdu'nun açıklamalarında: Öğretmen rotasyonu bizim kanunumuzda vardı. Nabi Avcı döneminde bu uygulanmadı, ama kanundaki hüküm duruyor.

Şimdi Bakanımız ve müsteşarımızın bir talimatı olabilir diye çalışıyoruz. Bitirmek üzereyiz. 2017’de rotasyon var. Bunun öğretmenlerimizi mağdur edeceğini düşünmüyorum. Bir mağduriyet olmaması için bütün tedbirleri de biz alacağız.

Yılda ortalama 300 bine yakın öğretmen yer değişikliği istiyor. Biz 100-110 bin arası öğretmenin yerini değiştiriyoruz. Eş durumu, sağlık, can güvenliği gibi nedenlere bu istekler geliyor. Mümkün olduğu kadar imkânlar ölçüsünde öğretmenlerin taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz.

Bütün başvuruları elektronik ortamda alıyoruz. Hizmet puanına bakıyoruz. Öğretmen istediği bir okula kaç puanla atandığını görüyor. Şeffaf bir uygulamamız var. İlk atamalarda da yılda yaklaşık 200-250 bin öğretmenin başvurusunu değerlendirerek 50 bin öğretmeni sisteme katıyoruz.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yuh
    6 ay önce
    Bu haber yaşına girdi. Aydoğdu 1 yıl sonra tekrar aynı açıklamayı mi yapti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
2 yeni KHK daha geliyor
2 yeni KHK daha geliyor