Öğretmenlere İndirimli Kart

Muğla’da görev yapan öğretmenler Kamu Denetçiliği Kurumu’na indirimli kart taleplerini iletti ve yapılan inceleme sonrasında öğretmenlere indirimli seyahat kartı verilmesinin hukuka ve hakkaniyete uygun olduğu tespit edildi.

Öğretmenlere İndirimli Kart
25 Eylül 2019 - 13:13 - Güncelleme: 25 Eylül 2019 - 19:29

Muğla’da çalışan öğretmenler, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ‘’Şehir İçi Toplu Taşıma Araçları Seyahat Kartları Yönetmeliği’’ ne göre kendilerine de indirimli kart verilmediğini ve verilmesi gerektiğini Kamu Denetçileri Kurumu’na bildirdi.

Muğla Büyükşehir Belediye’sine başvurduklarında meclis kararı olmadığı gerekçesi ile taleplerinin reddedildiğini ve bu sebeple Kamu Denetçileri Kurumu’ na başvurduklarını belirten öğretmenler, Konya, İstanbul, İzmir ve Ankara gibi illerde öğretmenlere indirimli tarife uygulandığını da belirtti.

Bunun üzerine Kamu Denetçileri Kurumu, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden bilgi ve belge talep etti. Belediyenin verdiği cevapta, yönetmeliklerinde öğretmen kartının indirimli elektronik seyahat kartları başlığında yer aldığını fakat belediye meclisinde bu uygulama için bir karar almadıklarını ifade etti. Kentte, 12 statüde ücretsiz seyahat eden yolcu grupları olduğunu ve belediye meclisinin yeni bir indirimli fiyat tarifesi belirlemediğini belirtti. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden gelen cevap üzerine diğer illerde yapılan uygulamalar incelendi ve Ankara, İstanbul, İzmir ve Konya’da öğretmenlere indirimli tarife uygulandığı tespit edildi.

 

Kamu Denetçileri Kurumu, öğretmenlere indirimli seyahat kartının verilmesinin hukuka ve hakkaniyete uygun olduğunu Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne iletti. Gerekli işlemlerin yapılmasını ve 30 gün içinde Kamu Denetçileri Kurumu’na bildirilmesini istedi.

Bu haber 1599 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort