Maaş promosyonları ile ilgili yapılan sözleşmeler ve öğretmenlere ödenen promosyon ücretleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle 2023 yılında oldukça düşük seviyelerde tutulan maaş promosyonu muslukları yeniden açılmaya başladı. Geçtiğimiz yıl çok sayıda milli eğitim müdürlüğü bankaların yapmış olduğu maaş promosyonu tekliflerini yetersiz bulmuş ve ihaleyi iptal etmişti. Ancak 2024 yılının girmesiyle birlikte Milli eğitim müdürlüklerinin açmış olduğu ihalelere teklif veren bankalar her geçen gün yeni bir rekora imza atacak şekilde yeni teklifler sunmaya devam ediyor. 
bu kapsamda Yalova milli eğitim müdürlüğü son yılların ve şimdiye kadar yapılan maaş promosyonu sözleşmelerinin en yükseğine imza attı. Milli eğitim müdürlüğü personeli ve öğretmenler açısından rekor olarak kabul edilen maaş promosyonu sözleşmesini Yalova il milli eğitim müdürlüğü kamu ile paylaştı.

Yapı Kredi Bankası ile milli eğitim müdürlüğü arasında öğretmenler ve diğer müdürlük personeli için 3 yıl boyunca 30 bin 300 TL'ye anlaşma sağlandı.

Yaz tatili öncesi dersler erken bitecek! MEB’den öğrencilere yaz okullara yeni uygulama Yaz tatili öncesi dersler erken bitecek! MEB’den öğrencilere yaz okullara yeni uygulama

il müdürlüğü tarafından açılan Maaş promosyonu ihalesinin anlaşma ile neticelendiğini ve yeni promosyon sözleşmesinin personeline hayırlı olmasını dileyen Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe,

“Yapılan anlaşma ile personellerimizin hesabına 30 bin 300 TL’lik bir promosyon yatırılacak. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.