Öğretmenlere erken ek ders ücreti ödemesi Öğretmenlere erken ek ders ücreti ödemesi

Öğretmenlere ve eğitimcilere destek için ilk adımlar atıldı. Okullarda şiddete maruz kalan öğretmenler için hukuki destek verme kararı alan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e atılan adım için Ali Yalçın’dan teşekkür geldi. Bakan Yusuf Tekin de Eğitim Bir Sen’e süreçteki yardımları  için teşekkür etti.

Öğretmenlere Hukuki Destek Verilmesi Talebi Hayat Geçirildi!

Öğretmenlere hukuki destek verileceği dünkü görüşmeler sonrası netleşti. Gün geçtikçe okullarda artan şiddet olayları nedeniyle eğitim çalışanları bu durumdan şikayetçiydi. Her gün Milli Eğitim Bakanı’na yazı gönderen öğretmenler nihayet talepleri için sonunda sonuç aldı.
Memur-Sen ve EBS Genel Başkanı Ali Yalçın, bu gelişmeyi şahsi sosyal medya hesabınday yaptığı paylaşımla kamuoyuna duyurdu ve konunun çözümüne yönelik adımlardan dolayı teşekkürlerini iletti. sendika olarak bir taleplerinin daha kazanıma dönüştüğünü de söyleyen Ali Yalçın, Eğitim Bir Sen olarak sorunların çözüm adresi olmaya devam ettiklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Tekin de Eğitim Bir Sen’e Teşekkür Etti!

Eğitim-Bir-Sen, eğitim çalışanlarına yönelik suçlardan dolayı ceza hukuku kapsamında devam eden işlemlerde ve davalarda, personelin talebi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hukuki destek sağlanması talebinde bulundu. Bu talep, Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’e iletilmiş ve Eğitim-Bir-Sen olarak kendilerine yardımları için teşekkür edilmiştir.

EBS Şube Başkanı Da Desteği Duyurdu

Öğretmenlere verilen Hyuk desteği ile ilgili olarak Eğitim Bir Sen Nevşehir Şube Başkanlığından yapılan açıklama şöyle;

"Millî Eğitim Bakanlığı’nın il millî eğitim müdürlüklerine gönderdiği ' Eğitimcilere Yönelik Şiddet' konulu yazıyla, eğitim çalışanlarının eğitim ve öğretim hakkı ile kamu hizmetlerinden yararlanma hakkını engelleyen eylemlerin hassasiyetle takip edileceği, görevleri sırasında veya görevleri nedeniyle şiddete maruz kalan başta öğretmenler olmak üzere bütün eğitim çalışanlarına il hukuk hizmetleri birimlerince hukuki yardımda bulunulacağı bildirildi. Böylece Eğitim-Bir-Sen tarafından ilk olarak eğitim çalışanlarına yönelen şiddete karşı yasal düzenleme yapılması talepli imza kampanyasında önerilen, sonrasına Öğretmenlik Meslek Kanunu önerisi içinde dile getirilen ve son olarak Nisan 2022 Kurum İdari Kurulu gündemine taşınan, şiddet mağduru eğitim çalışanlarına bakanlıkça hukuki destek verilmesi talebi hayata geçirilmiş oldu.