2023 yılı ile birlikte yeni yıla ertelenen maaş promosyonu anlaşmaları için ihaleye çıkan Milli Eğitim Müdürlükleri büyük hayal kırıklığı yaşıyor. Bankalar 2022 yılının ikinci yarısında açtığı promosyon musluklarını adeta kapattı. Yeni yılda 2022 yılından daha düşük tekliflerin gelmesi öğretmenlerin ve sendikaların tepkisine yol açtı.

Kılıçdaroğlu: Öğretmenlerimizin Atama Sorunlarını Çözeceğiz Kılıçdaroğlu: Öğretmenlerimizin Atama Sorunlarını Çözeceğiz

Lakin Ocak 2023'ten sonra yapılan promosyon ihalelerinde bu sefer ibre tersine döndü. İl/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde yapılan açıklamalar personeller arasında huzursuzluk oluşturdu. Herkes promosyon ücretlerine bel bağlarken konu hakkında bankalar anlaştı mı? soruları gündeme gelmeye başladı. Talep ise Milli Eğitim Bakanlığının konuya el atması.

Bir üzücü ihale sonucu da Eskişehir Odunpazarı ve Tepebaşı ilçe milli eğitim müdürlüklerinde geldi.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya üzerinden öğretmenler için teklif edilen maaş promosyonu için yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

AYIPTIR!

Eskişehir Odunpazarı ve Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri promosyon ihalesi düzenliyor. Bir kamu bankası 10.940 personel için 3 yıllığına 5.000 TL teklif ediyor. @tcmeb bir an önce bu rezilliğe çekidüzen verecek tedbiri almalı ve böylesi aymazlıklara dur demelidir.''

Milli Eğitim Bakanlığı diğer bakanlıklar gibi promosyon ihalelerine el atacak mı? sorusunun cevabını ilerleyen günlerde göreceğiz.