Öğretmenlere boş katılım belgesi

Kocaeli'nin Körfez İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde öğretmenlere yönelik olarak ''Bütçemi Yönetebiliyorum'' adlı seminer verildi. Seminerde öğretmenlerin öğrencilerine derslerde anlattığı konuların tekrardan verilmesi, seminer çalışması sonrasında boş katılım belgesi verilmesi öğretmenlerin tepkisine neden oldu.

15 Haziran 2017 - 18:01 - Güncelleme: 15 Haziran 2017 - 19:10

Körfez Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde TEB işbirlişi ile düzenlenen seminer öğretmenlerin büyük tepkisini çekti. Bütçemi Yönetiyorum adı altında düzenlenen ve baştan aşağı bireysel emeklilik teşviğine sahne olan seminerde skandal üstüne skandal yaşandı.
16 Haziran saat 11-12 arasında olduğu duyurulan seminer, bugün ani bir kararla sat 15-16 arasına alındı. Seminer ve zümre başkanları toplantılarından çıkan öğretmenler yeniden bu seminere alındılar. Zaten yorgun olan öğretmenler üstüne bir de öğrencilere anlattıkları konuların yeni birşeymiş gibi kendilerine anlatılması ile bir şok daha yaşadı. Ancak öğretmenlerin tepkisine neden olan olaylar bunlarla sınırlı değildi.
İlçe müdürlüğünün Ahmet Taner Kışlalı İlkokulu'nda düzenlediği deminerde öğretmenler adeta bireysel emeklilik reklamı yapılırken tüm slaytlarda TEB reklamı dikkat çekti. Seminerin ardından öğretmenlere TEB tarafından gönderilen form dağıtıldı. Adeta banka reklamına dönüşen seminer sonrasında öyle bir gelişme yaşandı ki tüm öğretmenler şoke oldu.
Semineri sunan öğretmen çantasından katılım belgelerini çıkardı. En azından belge alacağız diye bekleyen öğretmenler beşgeleri görünce bir şok daha yaşadı. TEB reklamı olan bir belge öğretmenlere dağıtıldı. Tüm öğretmenler adlarına düzenlenmiş belge beklerken rastgele dağıtılan belgelerin bış olması öğretmenlerin tepkisine ndeen oldu. İlçe Müdürlüğü boş belge göndermişti. Yani belgeye istediğiniz kişinin adını yazabilirsiniz. Boş belgelerin dağıtılmasının ardından belgeleri alan öğretmenlerin bir kısmı belgeleri yırtarak çöpe attı. 
Öğretmenlersitesi/ÖZEL HABER


ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


6 grup öğretmene il içi tercih fırsatı
Öğretmenlerin başvuruları başladı
 
 1

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti
Yeni KHK'da flaş değişiklik
Yeni KHK'da flaş değişiklik