Öğretmenlere Ara Tatil Yok

Dün belli olan yeni eğitim öğretim takvimi kapsamında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bazı hususlara değindi.

Öğretmenlere Ara Tatil Yok
16 Mayıs 2019 - 13:59

Dün açıklanan yeni eğitim öğretim takvimi kapsamında bilgilendirmede bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzun vadede önemli bir hedefe hizmet edecek ara tatiller kararının alındığını söyledi. Öğretmen ve öğrencilerin en fazla yorulduğu dönem olan Kasım ve Nisan aylarında ara tatiller uygulanacağını belirten Selçuk, bu sayede eğitimin içerisinde olan herkesin biraz nefes almasının sağlamasının yanında okulu daha çok sevdirmenin mümkün olacağını vurguladı.

Ara tatiller ile ilgili ayrıntılı bilgiler veren Bakan Selçuk, 18-22 Kasım 2019 ara tatilinin 5 iş günü olarak planlandığını ve yine aynı şekilde diğer 6-10 Nisan 2020 arı tatilinin de 5 iş günü şeklinde planlandığını söyledi. Ancak 10 iş günlük 20-31 Ocak tarihleri arasındaki ara tatilin hem öğretmenler ve hem öğrenciler için söz konusu olduğunu belirten Selçuk, fakat 18-22 Kasım 6-10 Nisan'daki ara tatillerde öğretmenlerin okullarda öğrencilerin olmadığı bir durumda görevlerine devam edeceklerini aktardı.

Öğretmenler Ara Tatil Yapmayacak

Bunun sebebini verimliliği artırmak ve daha etkin çalışmalar yürütebilmek olarak açıklayan Selçuk, böylelikle öğretmenlerin nefes almasına ve öğrencilerin öğrendiklerini içselleştirmeleri sürecini yaşayabilmelerine imkân tanınacağını ifade etti. Bu kapsamda düşünüldüğünde öğretmenlerin yaz tatilleri ile ilgili herhangi bir kısıtlama ya da azalma ve çoğalma söz konusu olmadığına dikkat çeken Selçuk, 1 Temmuz tarihinden itibaren 1 Eylül tarihine kadar öğretmenlerin tatillerinde bir kesinti olmaksızın devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 2964 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum