Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine öğretmenlere ilişkin talepler getirildi. Bu taleplerin içerisinde en çok dikkat çekildi 24 Kasım Öğretmenler gününde öğretmenlere bir maaş ikramiye ve cumhuriyetin 100. yılında 100.000 öğretmen ataması yapılması oldu

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikte yeni düzenlemeler geliyor Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikte yeni düzenlemeler geliyor

TBMM'de söz alan birçok muhalif milletvekili tek tek bakana sorularını yöneltiyor. Sorulan sorular arasında en çok dikkat çekenler ise mülakatların kaldırılması ve yüksek öğretmen atama sayısıs talebiyle birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere 1 maaş ikramiye verilmesi yer aldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde 1 maaş ikramiye

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili İlhami Özcan Aygün öğretmenler için ve 100.000 atama yapılması yönünde söz alan vekillerden biri oldu. Özcan,  

‘’Sayın Bakan, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle baş tacı öğretmenlerimize en az 1 maaş ikramiye vermenizi buradan sizlere öneriyorum. Yine, cumhuriyetimizin 100’üncü yılında 100 bin öğretmen atamasını sizlerden bekliyoruz.’’ Dedi.

Yine Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Nail Çiler söz alara 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ikramiye talebini yeniledi. CHP milletvekili Çiler sözlerinde şu ifadelere yer verdi:

Sözlerime başlarken tüm öğretmen arkadaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Ben de cumhuriyetin 100’üncü yılında öğretmenlere bir can suyu, bir nefes olsun diye bir maaş ikramiye verilmesini temenni ediyorum; eğer bunu Meclise getirirseniz arkadaşlarla hep birlikte  destekleyeceğiz.

Milletvekili Mustafa Erdem 1 maaş ikramiyeyi yasalaştırma çağırısında bulundu şunları söyledi:

‘’Öğretmenlerle ilgili de Sayın Bakanım bir müjde vermiş, öğretmenlerimize bir önlük hediyesi yapacakmış 24 Kasımda. Sayın Bakanım, gelin öğretmenlere o hediyeyi 1 maaş ikramiye olarak yasalaştırın, onların da geleceğini karartmayın diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.’’ Dedi.