Öğretmenlere 1 maaş ikramiye TBMM'de

Öğretmenlere, öğretmenler gününde bir maaş ikramiye verilmesi yönündeki kanun teklifi CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin TBMM'ye sunuldu. Teklifte öğretmenlere 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü'nde bir maaş ikramiye ödenmesi öngörülüyor.

05 Ekim 2018 - 21:21

Öğretmenlere, öğretmenler gününde bir maaş ikramiye verilmesi yönündeki kanun teklifi CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin TBM'ye sunuldu. Teklifre öğretmenlere 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü'nde bir maaş ikramiye ödenmesi öngörülüyor.

Teklifle, tüm eğitimcilere 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla birer maaş ikramiye verilmesi amaçlanıyor.

Teklifin gerekçesinde: “Bugün, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü. Geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz zor ekonomik koşullarda yaşamakta, maaşları temel ihtiyaçlarını bile karşılayamamaktadır. Öğretmenlerimizin ekonomik sorunlarının kısmen de olsa giderilebilmesi ve öğretmenlik mesleğinin daha cazip hale getirilmesi toplumsal sorumluluğumuzun bir gereğidir.

Kutsal bir meslek olan öğretmenliğin daha cazip hâle getirilmesi, öğretmenlik için yapılacak başvuruların artmasına ve daha nitelikli eleman temin edilmesine yardımcı olacaktır. Eğitim öğretimin temel unsuru olan, bireyi geleceğe hazırlamak görevi ve sorumluluğunu üstlenmiş eğitimcilerimizin bir ülkenin geleceğini de şekillendirdikleri göz önüne alınacak olursa, ekonomik durumlarının iyileştirilmesine yönelik düzenlemelere gidilmesi sosyal devletin gereğidir. Bu kanun teklifiyle günümüz koşullarında eğitimcilerimizi ekonomik olarak da onurlandırmak adına Dünya Öğretmenler Günü nedeniyle her yıl 5 Ekim tarihinde bir maaş ikramiye verilmesi amaçlanmıştır“ İfadesi kullanıldı.

YORUMLAR

 • 11 Yorum
 • HAKAN CAN
  1 hafta önce
  Her yıl aynı terane bırakın bu işleri artık ben öğretmen olarak İstanbul gibi bir yerde nasıl geçiniyorum soran yok herkesin anası babası zengin değil öğretmenın p***olojısinden kımsenın haberi yok çocuklara kaliteli eğitim istiyorsunuz bir de git özel okula ver çocuğunu veli geliyor okulda ahkam kesiyor şu partidenmiş bu partidenmiş öğretmenleri eziyorsunuz anca yazıklar olsun bu millete
 • dilenciyiz1
  1 hafta önce
  ücretlilere de var mı?_
 • adnan ziyagil
  1 hafta önce
  5 Ekim mi Atatürk\'ün bizlere armağan ettiği 24 Kasım niye değil
 • Musa Yıldırım
  2 hafta önce
  Emeğinize sağlık ancak Türkiyenin idaresinde aşiret duygularının üzerine çıkılamadığı için (birde kanun teklifleri genelde çoğunluğu teşkil eden hükümet ve çevreleri tarafından reddedildiiğinden zayıf ihtimal olarak görülüyor. )heyecana neden olmayacağını düşünüyorum. İnşaallah yanılırım.
 • Önder şen
  2 hafta önce
  Her yıl aynı terane
 • Xl larch
  2 hafta önce
  Kesin SADECE KADROLULARADIR.. YAZIKLAR OLSUNN
 • Muallim Naci
  2 hafta önce
  Lan oğlum bak git.
 • Yolcu
  2 hafta önce
  Eyvallah
 • Esra
  2 hafta önce
  Yeni bakanimiz bu teklife destek verip ,uğrasir insallah ..
 • Hayri
  2 hafta önce
  Boş boş öneriler.
 • Neriman köksalmış
  2 hafta önce
  Kabul edilir mi sizce? Bu haberin sonuçlarının takip edilmesini diliyorum .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!