Öğretmenlerden öğretmenevlerine büyük tepki

Öğretmenlerin Öğretmenevlerine Olan Tepkileri Her Geçen Gün Artıyor.

07 Ağustos 2017 - 18:07

Bilindiği üzere öğretmenevleri, öğretmenlerin konaklamaları için kurulmuş MEB'e bağlı kurumlardır. Bu kurumlar Türkiye'nin birçok ilinde ve ilçesinde faaliyet göstermektedir. Yaz aylarının da gelmiş olmasıyla birlikte birçok öğretmenimiz çeşitli illere seyahat etmektedirler. Bu seyahatlerinde öğretmenevlerini kullanan veya kullanmak isteyen öğretmenlerimizden Mebpersonel.com'a birçok şikayet gelmektedir. Öğretmenlerimizin büyük bir kısmı öğretmenevlerinde yer bulamamaktan şikayet etmektedir. Bunun da başlıca sebebi olarak öğretmen olmayan kişilerin öğretmenevlerinde konaklaması gösterilmektedir. Diğer bir şikayet konusu öğretmenevlerinin günlük ücretleri. Şehirden şehire farklılık gösteren bu fiyatların otel fiyatlarına yakın olduğu öğretmenlerimiz tarafından belirtilmektedir. Ayrıca öğretmenlere daha uygun fiyatlarla sunulması gereken bu hizmetin diğer kişilerle hemen hemen aynı fiyattan verildiği de belirtilmektedir. Bir diğer şikayet konusu ise öğretmenevlerinin sunduğu hizmet kalitesi. Bazı öğretmenevlerinin pek de temiz olmadığı ve hizmet kalitesinin çok düşük olduğu öğretmenlerimiz tarafından Mebpersonel.com'a ulaştırılan bilgiler arasındadır. Öğretmenlerimizin genel olarak önerileri şu şekildedir:

1- Öğretmenevleri, öğretmenlere özel olarak açılmış kurumlardır. Öğretmenlerin konaklaması gereken yerlere farklı kişilerin alınması ve öğretmenlere de yer yok denilmesi uygulamasından vazgeçilmelidir.
2- Öğretmenevlerinin ücret tarifesi otellere göre çok daha uygun olmalıdır.
- Hizmet kalitesi artırılmalıdır. Öğretmenlerimiz tabi ki 5 yıldızlı otel konforu beklememektedir. Fakat temiz, sade bir konaklama birçok öğretmenimizi memnun edecektir.

Mebpersonel.com
 


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Esin
  3 ay önce
  Kesinlikle katılıyorum Öğretmenlerin faydalanabileceği bir getirilmesi gerekir.Otel fiyatlarıyla hemen hemen aynı. Dışarıdan çok fazla insan kabul ediliyor ve fiyatlandırma da fark yok ..Çok üzücü bir an önce bir düzenleme getirilmeli...
 • yahya
  3 ay önce
  aynen katılıyorum.
 • Koray
  3 ay önce
  Öğretmen evlerinin ogretmenelere tam anlamıyla hitap etmediğini, parayi veren herkezin konaklayabilecegi bir yer olmaktan çıkıp öğretmenlere hitap edebilecek duruma acilen getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı