Öğretmenlerde göreve iadeler başladı, yeni ihraçlar yolda

FETÖ kapsamında görevden alınmalar kapsamında görevden alınan öğretmenlerden suçsuz bulunan personeller göreve iade edilmeye başlandı.

22 Ekim 2016 - 01:27

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin konuyla ilgili açıklamalarını yayınlamıştık (Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin açıklamaları ile ilgili haberimize gitmek için tıklayınız..) . 15 Temmuzdan sonra Milli Eğitim Bakanlığı 28 bin 163 görevden alım ile birinci sırada bulunan kurum olmuştu. Bu süreçle birlikte araştırılmak üzere açığa alınan öğretmenler FETÖ ve PKK yanlısı olanlar birleştiğinde 20 bin ile 22 bin aralığında bir sayı oluşturmuştu. Açığa alınan öğretmenler ile ilgili çalışmaların tamamlanmasına çok az kaldı. Fetö ve Pkk soruşturmaları kapsamında açığa alınan ve bu örgütlerle ilgisi olmayıp suçsuz bulunan öğretmenlerin göreve iade süreçleri başladı.

Göreve Dönenler MEBBİS’ten Öğrenebilirler
FETÖ/PDY ve bölücü terör örgütü Pkk ile bağlantıları olduğu şüphesi ile açığa alınan Milli Eğitim Bakanlığı personeli öğretmenlerin incelemeleri tamamlandı. FETÖ/PDY ve PKK ile ilişkisi olmayan öğretmenler göreve iade ediliyor. Bu süreçte açığa alınan ve suçsuz olduğu kurulan komisyonlar ve çalışmalar neticesinde belirlenen öğretmenler sonuçlar MEBBİS üzerinden öğrenebilirler. Bu öğretmenlerin akıbetleri MEBBİS üzerinden bildirilecek. Suçsuzluğu tespit edilen öğretmenler göreve tekrar dönecekler ve işbaşı yapacaklar.

MEBBİS üzerinden kontrol eden öğretmenler “Görevde” ibaresini gördüklerinde ilgili İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile irtibata geçmeleri gerekiyor. Göreve iadesi yapılan öğretmenlerin ne zaman göreve başlayacakları bağlı bulundukları İl Milli Eğitim Müdürlüklerince kendilerine belirtilecektir. Bu süreçte iade edilenler MEBBİS üzerinden “Görevde” ibaresini gördüklerinde İl Milli Eğitim Müdürlüklerini aramaları gerekiyor.
Bağlantısı Tespit Edilenler Ne Olacak?
Göreve iade sürecinin başlamasıyla birlikte göreve dönen öğretmenler olurken göreve iadesi olmayan öğretmenlerinde olması bekleniyor. MEBBİS üzeriden kontrol edildiğinde “Görevde” ibaresini göremeyen öğretmenlerin ise önümüzdeki hafta çıkması beklenen KHK ile ihraç edilmeleri bekleniyor.

SAYFAMIZA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları