Öğretmenler yollara düştü

Muş’un Varto ilçesindeki Cumhuriyet ortaokuluna köylerden gelen öğrencileri evlerinde ziyaret eden öğretmenler, öğrencilerden daha fazla çalışmalarını ve örnek öğrenci olmalarını istediler.

21 Kasım 2016 - 15:10 - Güncelleme: 21 Kasım 2016 - 15:11

Cumhuriyet Ortaokulundan bir grup öğretmen, köylere giderek öğrencileri evlerinde ziyaret ettiler. Eğitimde istenilen başarı düzeyinin yakalanması için ailelerin bilinçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan öğretmen Zülküf Yoloğlu, öğrencinin öğretmen tarafından iyi tanınması gerektiğini belirtti.

Zülküf Yoloğlu, “Ev ziyaretleriyle çocuğun yaşadığı ev ortamının gözlenmesi, öğrenci ve ebeveyn hakkında bilgi edinmek, ailelere okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek, çocuğun okula uyum sürecini hızlandırmak için ortak hareket etmek istiyoruz. Varto Cumhuriyet Ortaokulu olarak köylerden taşımalı sistemle gelen öğrencilerimizin evlerine idareciler ve öğretmenler ev ziyaretleri düzenliyor. Yapılan bu ziyaretler sonucunda öğrencilerimizde gözle görülür bir başarı grafiği gözlemlenmiştir” diye konuştu. Öğretmenleri evlerinde görmenin mutluluğu içinde olduklarını belirten öğrencilerden Kasım Okyay ise “Okul müdürümüz ve öğretmenlerimizin almış oldukları karar bizi çok sevindirdi” dedi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • UĞUR
    1 yıl önce
    BU NASIL BİR HABERDİR BU İLKKEZ Mİ KEŞFEDİYORSUNUZ?ÖĞRETMENLERİMİZİN ÇOĞU ZATEN EV ZİYARETLERİNİ YAPIYOR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MEB'den sözleşmeli ve kadrolu atanan aday öğretmenlere duyuru
MEB'den sözleşmeli ve kadrolu atanan aday öğretmenlere duyuru
İlkokulda mide bulandıran olay! 32 yıllık öğretmen….
İlkokulda mide bulandıran olay! 32 yıllık öğretmen….