ÖĞRETMENLER, YENİ MÜFREDAT İLE İLGİLİ HİZMET İÇİ EĞİTİME TABİ TUTULACAK

MEB Müsteşarı Doç.Dr.Yusuf Tekin, Balıkesir’de eğitim yöneticileri ile iftarda bir araya geldi.  Balıkesir Yeni Öğretmenevinde Saat 18.30’da MEB Müsteşarı Doç.Dr.Yusuf Tekin’in teşrifleriyle eğitim yöneticilerine yönelik gerçekleştirilen İftar programına, MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi ve Bakanlık Müşaviri Veysel Erdel, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, ilçe milli eğitim müdürleri ile okul müdürleri eşlik ettiler. 

17 Haziran 2017 - 20:46

BALIKESİR VALİSİ ERSİN YAZICI´YA ZİYARET     
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin beraberinde MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ile birlikte Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´yı makamında ziyaret etti.     Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’i makamında ağırlayan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir´de yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetleri ve projeler konusunda Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’e bilgiler verdi. Ziyaretinden dolayı Müsteşar Tekin´e teşekkür eden Valisi Ersin Yazıcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
BİRÇOK GÜZİDE İLİM VE KÜLTÜR ADAMININ YETİŞTİĞİ KUVA-Yİ MİLLİYE ŞEHRİ BALIKESİR’E HOŞ GELDİNİZ     
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Karesi Beyliği’nin başkenti, Zağnos Paşa, Ayşebacı, Seyit Onbaşı, Kurtdereli Mehmet Pehlivan, Gönenli Mehmet Efendi, Hasan Basri Çantay, Ömer Seyfettin gibi güzide ilim ve kültür adamının yetiştiği Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’e hoş geldiniz, safalar getirdiniz.” sözleriyle devam ettiği konuşmalarında, “19 Eylül 2016 Pazartesi günü 817 kurumumuzda 184 bin 366 öğrencimiz ve 15 bin öğretmenimiz ile başlamış olduğumuz 201-2017 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Göstermiş oldukları gayretli ve başarılı çalışmalar nedeniyle öncelikle tüm çalışma arkadaşlarıma, okul müdürlerimize şükranlarımı arz ediyor; bugün iftar sevincimiz bu sofrada bizlerle paylaşan başta Sayın Müsteşarımız olmak üzere tüm kıymetli misafirlerimize sizler adına teşekkür ediyorum. ” sözlerine yer verdi.  
YENİ MÜFREDAT 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA HAYATA GEÇİYOR   
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin konuşmalarında, Milli Eğitim Bakanlığı olarak yürütüş olukları müfredat değişikliği ile ilgili bilgiler vererek, tüm öğretim seviyeleri için başlatılan müfredat değişiminde ilk aşamanın tamamlandığını ve 2017-2018 eğitim-öğretim yılında hayata geçirileceğini belirtti. 
YENİ MÜFREDAT ÇALIŞMALARI DÖRT YIL SÜRDÜ     
Doç. Dr. Yusuf Tekin, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verirken, "Şikayetçi olduğumuz, eleştiri yönelttiğimiz her konu masaya yatırıldı. Çalıştaylar yapıldı, uzmanlar, aydınlar, entelektüeller, veliler, idareciler, öğretmenler dinlendi ve şu anda sahadaki veriler toplandı, kategorize edildi. " ifadelerini kullandı. 
HER ANLAMDA YÜZ AKI DERS KİTAPLARI 18 EYLÜL 2017 TARİHİNDE ÖĞRENCİLERİMİZİN SIRALARINDA OLACAK     
Yeni ders kitaplarının sadece öğretmenlerin yazdığı vurgusunu yapan Doç.Dr. Yusuf Tekin, “Özellikle 1. , 5.  ve 9. sınıf müfredatları olmak yepyeni bir müfredatla eğitim öğretim yılına başlayacağız. Tasarımı, baskı kalitesi her anlamda yüz akı olarak göstereceğimiz bir kitap seti ile inşallah 2017-2018 eğitim öğretim yılında 18 Eylül 2017 Pazartesi günü çocuklarımızın masalarında olacaklardır.” dedi. 
ÖĞRETMENLER YENİ MÜFREDAT İLE İLGİLİ HİZMET İÇİ EĞİTİME TABİ TUTULACAK     
 Öğretmenlerin bu yaz döneminde yeni müfredat ile ilgili hizmet içi eğitim süreçlerine tabi tutulacağını ifade eden Doç. Dr.Yusuf Tekin, “Yeni müfredatın ne getirdiğini, size arkadaşlarımız anlatacaklar. Her ilden her bir branş için en az iki tane bu konuda eğitim gören formatör öğretmen görev alacaktır. Formatör öğretmenler sizlere yeni müfredat tanıtıp yeni müfredatın eski müfredattan farklarını ayrıntılı şekilde anlatacaklardır. Milli ve manevi değerlerimizin çocuklarımıza kazandırılması için neler yapılması gerektiğine dair ayrıca bilgi verileceklerdir. Sizden bu formatör eğitimlerini ve eğitimlere katılmayı ciddiye almanızı özellikle istiyorum. Yeni müfredatın hayata geçirilmesinde sizin katkılarınız en  başak  noktada olacaktır.” dedi. 
VALİ ERSİN YAZICI BALIKESİR İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR ŞANS      
Eğitimi, hizmetlerinin birinci önceliği olarak gören ender valilerden biri olan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın Balıkesir için çok büyük bir şans olduğunu dile getiren MEB Müsteşarı Doç.Dr. Yusuf Tekin; genç ve dinamik Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız ile el ele vererek çok güzel işlere imza atacaklarına yürekten inanıyorum, dedi.      
Konuşmalarının sonunda eğitim yöneticilerinin sorularını büyük bir içtenlik ve samimiyetle cevaplayan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, iftar programının ardından ilimizden ayrıldı.(mebpersonel.com)


ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami...
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü