Öğretmenler ve öğrenciler hala ders kitabı bekliyor

MEB kitap sorununu hala çözemedi. Okulların açılmasının üzerinden yaklaşık bir ay geçmesine rağmen, ders kitaplarının tamamı öğrencilere dağıtılamadı. Özellikle bir ay sonra TEOG'a girecek sekizinci sınıf öğrencileri için durumun daha da önemli olduğunun altı çiziliyor.

11 Ekim 2016 - 13:59

15 Temmuz darbe girişimi en çok eğitimi etkiledi. Binlerce öğretmen açığa alındı, görevden uzaklaştırıldı, çok sayıda okul da kapatıldı. Öğretmen açıkları yeni atamalarla tamamlanmaya çalışılırken, kapatılan FETÖ okulları ise el konularak, devlet okulu olarak hizmet vermeye başladı.
FETÖ kitaplarının basıldığı matbaalardaki ders kitapları da başka matbaalarda basıldığı için okulların açılışına yetişmedi.
Okulların açılmasın üzerinden neredeyse bir ay geçmesine karşın hala çok sayıda ders kitabı eksik bulunuyor. Kitapların öğrencilere dağıtılmaması konusunda en büyük endişeyi de Kasım ayında TEOG’a girecek sekizinci sınıflar yaşıyor.
Konuyla ilgili sozcu.com.tr’ye konuşan Eğitim-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, FETÖ bağlantılı ders kitaplarının toplatıldığını belirterek, “Ancak iktidar kitaplarla ilgili gereken hazırlığı zamanında yapamadığı içn bugün okullarımızda hala kitap dağıtımı tamamlanamadı. Sekizinci sınıfların TEOG’una çok az süre kaldı. Öğrencilerimize ders kitaplarının acilen gönderilmesi gerekiyor. Tüm ders kitapları bizim için önemli. Çocukların bilişsel gelişimi için trafik kitabı da matematik kitabı da son derece önemli” diye konuştu.(sözcü)

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç sahiplerine kötü haber
Araç sahiplerine kötü haber
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor