erkek protez saçthemeforest temaları

Öğretmenler Şiddete Dikkat Çekmek Amacıyla Yola Çıktı

Antalya'da öğretmenlere yönelik şiddete dikkat çekmek üzere Türk Eğitim-Sen üyesi 4 öğretmen bisikletleriyle 650 kilometre yol kat edecek.

Öğretmenler Şiddete Dikkat Çekmek Amacıyla Yola Çıktı
29 Haziran 2019 - 15:31

Öğretmenlere yönelik şiddete dikkat çekmek için Türk Eğitim-Sen üyesi 4 öğretmen Antalya-Adana arasında bisikletleriyle yaklaşık 650 kilometre yol alacak. “Öğretmenime Dokunma” mesajı yazılı forma ve flamalar taşıyan öğretmenler, 3600 ek gösterge için de günlük 3600 pedal çevireceklerini belirtti.

Türk Eğitim-Sen Antalya Şubesi üyeleri Levent Erdoğdu, Emrah Güngör, Can Yenice ve Dinçer Kahraman öğretmenlere yönelik şiddet olaylarına dikkati çekmek için 650 kilometrelik yolun tamamında pedal çevirecekler. Türk Eğitim-Sen Antalya Şubesi Başkanı Oğuz Öztürk, eğitim dönemi boyunca öğretmenlerin şiddete maruz kaldığını belirtti. Birçok eğitim çalışanının öldürüldüğünü ve bazılarının ise yaralandığını belirten Öztürk, yaz tatilinde söz konusu şiddet olaylarının unutulmasını istemediklerini ifade etti. Bu konuyu gündemde tutmak üzere bir grup öğretmen arkadaşının bisikletleri ile Antalya'dan başlayarak Mersin üzerinden Adana'ya hareket edeceklerini söyleyen Öztürk, siyasilerin bir yasa teklifiyle şiddete ‘dur’ demelerini sağlamak istediklerini belirtti.

Öğretmen haber kapsamında aktardığımız haber için öğretmenlerin 650 kilometrelik mesafeyi 7 etaba ayırdıkları öğrenildi. Açıklamaların ardından öğretmenler bisikletleri ile yola çıktı. Eğitim-Sen üyelerinin alkışları ile uğurlanan öğretmenlerin arkasından Antalya Şube Başkanı Oğuz Öztürk âdet gereği su döktü.

Bu haber 617 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort