Öğretmenler Semineri İstediği Okuldan Alabilecek Yazısı

MEB tarafından öğretmenlerin istedikleri ilde seminer görevini yapamayacaklarına ilişkin açıklamanın ardından , bazı öğretmenlerin istedikleri okulda seminer yapabileceklerine ilişkin MEM yazısının Elazığ MEM tarafından kurumlara gönderildiği ortaya çıktı. Yazıda il emrindeki öğretmenlerin istedikleri okulda seminer yapabileceklerine vurgu yapılıyor.

29 Ağustos 2017 - 17:39 - Güncelleme: 29 Ağustos 2017 - 22:04

Ogretmenlerhaner sitesinde yer alan haber:
Bir Öğretmen arkadaşımızın sitemize gönderdiği mesaj: Bu yazı Sadece Elazığ il sınırları için geçerliymiş. Köy ve ilçede olanlar Elazığ merkezde alabilecekler semineri... MEB'e göre 2017 Eylül seminerini herkes kendi okulundan alacak. Aşağıdaki İlçe Mem'in yazısı kafaları karıştırdı. Bu yazının altında ise MEB'in resmi açıklaması var.

Kaynak:ogretmenlerhaber.com
Öğretmenlersitesi notu: Burada öğretmenlerin il emrinden bahsedilmektedir. Ancak yazılan ibarede İl Milli Eğitim Müdürlüğü emrinde olan öğretmenler ibaresi kullanılmıştır. Öğretmenlerin tümünün il mem emrinde olduğu düşünüldüğünde teknik bir ayrıntının ortaya çıktığı gözükmekte olup, yazıdan anlaşılacak olan şudur:
Herhangi bir okulda görev yapmayan ve İl MEM emrinde olan öğretmenleri kapsamaktadır...Dolayısı ile bakanlık emri ile bir çelişki kapsamamaktadır.
 

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Öğretmenlerin 2018 - 2019 sınav görevi ücretleri

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Egitimci
    2 ay önce
    Haberin yorumu yanlis .Yayınlanan resmi yazıda kadroları il emrinde olan öğretmenler kast ediliyor .Yazı kadrosu okullarda olan Öğretmenler ile ilgili değil.Haberi kaldırın veya düzeltme yayınlayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası