1 Kasım ara tatili başlamasıyla birlikte öğretmenlerin semineri nasıl yapacağı ile ilgili sorular da gelmeye başladı. Bu süreçte 20 milyon öğrenci tatile girdi ve okula gitmeyecek. Öğretmenler ise semineri online olarak yapacak. Daha önce yüzyüze seminer kararı açıklanmış ancak bakan tekin bu kararından vaz geçerek öğretmenlerin talepleri doğrultusunda seminerlerin internet üzerine yapılmasına karar vermişti.

Okul öncesi ilkokul ortaokul liselere yeni değişim geliyor Tekin açıkladı Okul öncesi ilkokul ortaokul liselere yeni değişim geliyor Tekin açıkladı

Bu süreçte 20 milyon öğrenci tatile girdi ve okula gitmeyecek. Öğretmenler ise semineri online olarak yapacak. Daha önce yüzyüze seminer kararı açıklanmış ancak bakan Yusuf Tekin bu kararından vaz geçerek öğretmenlerin talepleri doğrultusunda seminerlerin internet üzerinden yapılmasına karar vermiştir.
2023 eğitim öğretim yılı Kasım ara tatili başladı. Tatile giren Okullar 13-17 Kasım tarihleri arasında eğitim öğretim faaliyetlerine kapalı olacak. Öğretmenler ise okulların eğitim öğretim faaliyetlerine ara verdiği tarihlerde tatili yapmayacak ve seminerlere katılacak. 13 Kasım'da başlayan ara tatil sonrası okullar 20 Kasım Pazartesi günü açılacak.
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada mesleki çalışmaların detaylarını aktarmıştı. Önümüzdeki Nisan ayında düzenlenecek mesleki çalışmalar yüz yüze olarak okul ortamında yapılacak. Peki Öğretmen seminerleri ÖBA’dan mı, ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte, yapılan açıklamalar ve son gelişmeler.


bütün dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizi de etkileyen ğandemi döneminden itibaren Öğretmen Bilişim Ağı ÖBA üzerinden düzenlenen öğretmen seminerleriyle ilgili kritik bir karar alındı. Bakanlık ilk olarak seminerlerin yüz yüze yapılacağını duyurmuştu. Sonrasında ise Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yapılan açıklamada seminerlerin bu defaya mahsus olmak üzere çevrimiçi düzenleneceği bilgisini paylaştı. Pandemi döenminde öğretmenler ÖBA üzerinden seminerlere katılım sağlamıştı. Ara tatilin bugün başlayacak olması sebebiyle mesleki çalışma programı merak edilen konu başlıklarından birisi oldu. Peki Öğretmen seminerleri ÖBA’dan mı, nasıl giriş yapılacak? İşte, detaylar…

ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ ÖBA ÜZERİNDEN Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, son yaptığı açıklamada teknik ayrıntıların paylaşılacağını duyurmuştu.

Bakan Tekin açıklamasında “ Yalnız bir istirhamım ve bir de uyarım var. İstirhamım lütfen online sunumları dikkatlice takip edelim. Çünkü genel müdürlerimiz uygulamada karşılaşacağınız teknik ayrıntıları sizlerle paylaşacaklar. Uyarım da, nisan ara tatili kesinlikle yüz yüze ve okullarda olacak, planlarımızı buna göre yapalım. “ ifadelerini kullandı.

MEB 2023-2024 RĞİTİM YILI TAKVİMİ

  • - Birinci ara tatil 13-17 Kasım 2023
  • - Yarıyıl tatili 22 Ocak - 2 Şubat 2024
  • - İkinci ara tatil 8-12 Nisan 2024 (Ramazan Bayramı ile denk geliyor)
  • - Dönem sonu 14 Haziran 2024