Öğretmenler Nöbet Tutmayacak

Öğretmenler için nöbet tutmama eylemi başlıyor. Öğretmenlere çift nöbet görevi konusunda itirazlarını sürekli Milli Eğitim bakanlığı ile paylaşan Türk Eğitim Sen MEB'e caydırıcı etki yapmak iç

02 Mart 2016 - 10:52

Öğretmenler için nöbet tutmama eylemi başlıyor. Öğretmenlere çift nöbet görevi konusunda itirazlarını sürekli Milli Eğitim bakanlığı ile paylaşan Türk Eğitim Sen MEB'e caydırıcı etki yapmak için 14 Mart'tan itibaren 2. nöbeti tutmama eylemine başlıyor.

ÖEB'e uyarılarından olumlu sonuç alamayan Türk Eğitim Sen Genel Başkan İsmail Koncuk aracılığı ile şu açıklamayı yaptı;

Koncuk şunları kaydetti:

"Çift nöbet konusunda MEB başvurumuza şuana kadar bir cevap vermemiştir. MEB hiç bir tepkiyi görmez duymaz bir vurdumduymazlık içindedir.


MEB başvurumuza, uyarı yazarak çift nöbet verilmeyeceğini tüm illere duyurmazsa, 14 Mart tarihi itibarıyla verilen 2. nöbeti tutmayacağız.

Ayrıca, Anayasa gereğini yerine getirmeyen ve öğretmenlere angarya nöbet görevini dayatan tüm okul müdürlerine suç duyurularında bulunacağız.

Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığı uyardık, günah bizden gitmiştir. Tüm sorumluluk keyfi uygulamalara göz yuman Bakanlığa aittir.

14 Mart'tan önce çift nöbet tutmak istemeyenler hazırlayacağımız dilekçeyi okul müdürlüğüne verecek ve 2. nöbeti tutmayacağını bildirecektir."

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SİTEYE ÜYE OL BİLGİ ÖDEV ŞİİR VB. PAYLAŞ, SOHBET ET 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marmara Üniversitesi'ne operasyon... Polisler odalarda arama yapıyor
Marmara Üniversitesi'ne operasyon... Polisler odalarda arama...
Son Dakika... Gol kralı milli futbolcu FETÖ'den gözaltına alındı
Son Dakika... Gol kralı milli futbolcu FETÖ'den gözaltına...