Öğretmenler Miniklere Matematiği Sevdirecek Materyaller Tasarladı

“Minikler Matematikle Oynuyor” projesi çerçevesinde Muş Alparslan Üniversitesi'nde eğitim gören 54 öğretmen ve öğretmen adayı, matematiği sevdirmek için çeşitli materyaller tasarladı.

Öğretmenler Miniklere Matematiği Sevdirecek Materyaller Tasarladı
22 Temmuz 2019 - 13:09

Muş Alparslan Üniversitesi'nde eğitim gören öğretmen ve öğretmen adayları “Minikler Matematikle Oynuyor” projesi kapsamında Muş'taki gelir düzeyi düşük ailelerin çocuklarına matematiği sevdirmek için eğitim materyalleri yaptı.

TÜBİTAK tarafından da destek alan projenin uygulanmasına Muş Alparslan Üniversitesi'nde başlanırken, 25 ilde görevli öğretmen ile 15 üniversiteden katılan öğretmen adayları için eğitim düzenlendi. Yaklaşık 1 hafta süren eğitim kapsamında öğretmen ve öğretmen adayları okullarda kullanılan mevcut malzemeler ile çocuklara matematiği sevdirmek üzere materyaller hazırladı. Matematik öğretiminde kullanılacak olan malzemeler ağırlıklı olarak Muş'taki anaokullarına dağıtılacak.


Eğitime Katılan Öğretmen ve Öğretmen Adaylarının Düşünceleri

İzmir'den eğitime katılan öğretmen Fatma Ağaoğlu, bugüne kadar öğrendiklerini öğrencileri ile paylaşacağını belirtti. Düzce'den katılan okul öncesi öğretmeni Hilal Çetin de, öğrencilerine ne katabileceğini görmek için eğitim almaya geldiğini belirterek, matematiğin bu yöntem ile çok eğlenceli bir şekilde öğrenilebileceğini söyledi. Kıbrıs'tan eğitime katılan üniversite öğrencisi Rojda Kaya ise, matematikten çok korktuğunu anlattı ve sayıları görmek bile istemediğini dile getirdi. Proje kapsamında matematiğin bir eğlence olduğunu aktaran Kaya, çok iyi materyaller yaptıklarını aktardı ve bu eğitimde öğrendiklerini önce üniversitedeki arkadaşlarına ve daha sonra da görev aldığı zaman öğrencilerine yansıtacağını ifade etti. Mersin'den katılan Sinop Sekin de, matematiğe önem verdiğini vurgulayarak, matematiği çocukların nasıl algılar ve severse o şekilde entegre olabileceğini söyledi.

Bu haber 671 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort