2023-2024 eğitim öğretim yılı sona erdi. Karnelerin 14 Haziran'da verilmesinin ardından öğrenciler Yaz tatili başlarken öğretmenler ise seminer dönemine girdi. Bu dönemde öğretmenlerin yılsonu toplantı işlemleri de gerçekleştirilecek. Bunlardan biri de sene sonu Öğretmenler Kurulu Toplantısı.

2023-2024 Eğitim öğretim yılı, yıl sonu öğretmenler kurulu toplantıları ne zaman yapılacak ve il dışı seminerdeki öğretmenler nasıl katılım sağlayacak?

Maaş Zammı Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Zammına Tam Yansımayacak Maaş Zammı Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Zammına Tam Yansımayacak

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen talimat gereği, 2023-2024 eğitim öğretim yılı sene sonu öğretmenler kurulu toplantıları 24 Haziran Pazartesi günü yapılacak. Özellikle il dışında bulunan öğretmenler, toplantılara online olarak katılacaklar. Bu uygulama, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından denetlenecek ve tüm öğretmenlerin toplantılara eksiksiz katılımını sağlamayı amaçlıyor.

Toplantı Tarihleri:
▶️24 Haziran Pazartesi(Öğretmenler KuruluToplantısı )
▶️25 Haziran Salı(Okul içi zümre öğretmenler kurulu toplantıları)
▶️26 Haziran Çarşamba(Okul içi zümre başkanları toplantısı)
▶️27 Haziran Perşembe(İlçedeki tüm okulların sınıf/alan zümre başkanlarının katılacağı toplantı)
▶️28 Haziran Cuma(her ilçeden sene başında seçilmiş olan  zümre başkanlarının katılacağı İl Zümre başkanları toplantısı)