Öğretmenler İstifa Etti, Veliler Çözüm İstedi

İstanbul Kartal’da özel bir okulda maaşları ödenmeyen öğretmenler istifa etti. 50’ye yakın veli okulun önünde toplandı.

Öğretmenler İstifa Etti, Veliler Çözüm İstedi
28 Eylül 2019 - 13:15

İstanbul’un Kartal ilçesinde bulunan bir okulda öğretmenlerin maaşlarının ödenmemesi sebebiyle istifa ettikleri iddia edildi. Derslerin boş geçtiğini söyleyen 50’ye yakın veli okulun önünde toplandı ve okul yönetiminden acil bir çözüm istedi.

Velilerin yaptığı açıklamalara göre, idarecilerin verdikleri sözlerde durmadıkları ve çocuklarının derslerine girecek öğretmen olmadığı, bu sebeple derslerin boş geçtiği öğrenildi. Velilerin okul önünde verdikleri tepkiler üzerine yönetimden bir yetkili bina dışına çıkarak velilere açıklama yaptı.

Sorunların çözüm aşamasında olduğu ve en kısa zamanda çözüleceğini aktaran yetkili, ‘’ Sizden rica ediyorum. Burada yaptığınız şey çocuklarınızı, eğitimlerimizi ve öğretmenlerimizi etkileyecek. Bu konuda bir sıkıntı var ise, içeride konuşalım. İçeride toplantımızı yaptık ve konuştuk. Maaş problemi çözülüyor, hiçbir sorunumuz yok. Öğretmenlerimizin içeride 25 günlük alacakları var. Bende dahil. Onu da en kısa zamanda ödeyecekler. Olayın bu kısmı bu ve dolayısıyla dimdik ayaktayız. Öğretmen, öğrenci ve veli ilişkisiyle bu süreci yöneteceğiz.’’ açıklamalarında bulundu.

Kızlarından birisi yedinci diğeri sekizinci sınıfa giden okul velisi Ferzan Yüce, ‘’Rezalet ortada, sekisiznci sınıfta sınav senesindeyiz. Yazın söylentiler çıktığında gelip okul yönetimi ile konuştuk. Söz verdiler. YGS kadrosu aynı şekilde devam edecek dediler. Dün akşam whatsapp’tan 3 tane öğretmenin gittiğini öğrendik. Bugün soruyorum, öğretmenler ile 1 Eylül’de sözleşme yapıldı. Bundan sonrası öğretmenlerin vicdanı diyorlar. Bir aylık maaş için gitti diyorlar. Hiç kimse bir aylık maaşı içeride diye çıkıp gitmez. Lütfen bana çocuğumun geleceği ile ilgili bilgi versinler.’’ dedi.

Bu haber 884 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum