Öğretmenler İçin Uzaktan Eğitim İle Sertifika Programları Açıldı

Öğretmenler ve öğretmen adaylarına yönelik olarak Selçuk Üniversitesi tarafından uzaktan eğitim sertifika programları açıldığı bildirildi.

Öğretmenler İçin Uzaktan Eğitim İle Sertifika Programları Açıldı
21 Ağustos 2019 - 13:17

Selçuk Üniversitesi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarına gönderilen yazılı açıklamada, öğretmenler ve öğretmen adaylarına yönelik olarak uzaktan eğitim ile sertifika programlarının açıldığı belirtildi. Mesleki ve kişisel gelişim kapsamında 4 farklı sertifika programının açıldığı belirtilen yazıda, programların ücretli olduğu bilgisi verildi.

Sertifika programlarının kapsamı ise; temel bilgi teknolojileri kullanımı, oyun terapisi uygulayıcı ve yaratıcı drama eğitmen eğitimi, robotik ve kodlama eğitmen eğitimi şeklinde belirlendi. Sertifika programlarının tamamı için uzaktan eğitim yöntemi uygulanacak. Programa katılım ücretlerinin ise temel bilgi teknolojileri kullanımı için 190 TL ve diğer eğitimler için de 350 TL olduğu öğrenildi.

Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından yapılan yenilikçi çalışmalar ve eğitim faaliyetleri ile hizmet verildiği belirtilen yazıda, üniversitenin akademik kaynaklarını kullanarak okullarda görevli öğretmen ve öğretmen adaylarına yönelik olarak mesleki ve kişisel bilgi birikimine katkıda bulunmak amacıyla sertifika programlarının hazırlandığı kaydedildi.

Bu haber 1775 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum