Öğretmenler için evden yapılabilecek ek iş fikirleri nelerdir?

Evden yapılabilecek ek işler, hem görevdeki öğretmenler, hem de henüz atanamamış öğretmenler için bir evin geçimini sağlamak adına önemli.

Öğretmenler için evden yapılabilecek ek iş fikirleri nelerdir?
16 Ocak 2020 - 01:11 - Güncelleme: 16 Ocak 2020 - 01:11
Peki evden, bilgisayar başından yapılabilecek evde iş fikirleri nelerdir?

1- Makale yazarlığı yaparak para kazanmak
Bir eğitimci, branşı ne olursa olsun yazım kurallarına ortalama bir kişinin üzerinde hakimdir. Ancak bunu ek iş anlamında kullanabiliyor musunuz? İnternetten editörlük, makale yazarlığı yapmak günümüzde binlerce öğretmenin, üniversite öğrencilerinin gelir kaynakları arasında. Makale yazarlığı yaparak ne kadar para kazanılır sorusunun yanıtını ise şöyle verebiliriz: Bir yazı için ortalama minimum 5 TL-10 TL arasında geliriniz olsa ve günde 5 içerik üretebilseniz bu ayda 750-1500 TL arasında bir ek gelir kaynağı yaratır. 
Makale yazarlığı ve editörlük ile ilgili bilgi almak için, ‘bilgisayar başından editörlük yaparak para kazanmak’ adlı yazıyı okumanız yeterlidir. 

2- Online özel ders vermek
Birçok öğretmen, okul dışında özel ders vererek gelir elde edebiliyor. Ancak günümüzde özel dersler artık, evlerde birebir dersler yerine uzaktan eğitim modeline dönüyor. Birçok eğitim platformu, öğrenciler ile öğretmenleri video dersler üzerinden buluşturuyor. Eğer henüz online özel ders verme platformları ile ilgili bilgi sahibi değilseniz, çok şey kaçırıyor olabilirsiniz. Zamanın ruhunu yakalamak ve çağın teknolojilerine ayak uydurmak, bir eğitimciye uzun vadede birçok şey kazandıracaktır. 

3- Eğitim paketleri yaparak satışını yapmak
Öğretmenler için bir diğer gelir kaynağı ise, Udemy benzeri sitelerde, eğitim videoları serisi çekerek satış yapmaktır. Eğitim paketlerinin avantajı, bir kere üzerinde çalıştığınız ve emek verdiğiniz bir işin, sürekli olarak satılacak olmasıdır. Örnek vermek gerekirse, bir matematik öğretmeni, öğrencilerin zorlandığı bir konu olan ‘trigonometrik fonksiyonlar’ konusu ile ilgili, öğrencilerin konuyu iyi anlayabileceği, 5 dersten oluşan toplam 100 dakikalık bir video eğitim serisi çekerek, bunu Udemy benzeri platformlarda satabilir. Böyle bir eğitim setini, 50 TL - 100 TL gibi makul bir ücret ile listeleyip, 100 satış yaptığınız takdirde dahi 10 bin TL’ye yakın gelir elde edebilirsiniz.

Öğretmenler için ve diğer meslek gruplarına mensup kişiler için, internetten para kazanmanın birçok yolu var. Bu yolları öğrenmenin en önemli yolu, gelişmeleri takip etmek ve kendinizi bu çağın gereklerine hazırlamaktır. Umarız, evden ek gelir yolları arayan kişiler için faydalı bir yazı olmuştur. 
Bu haber 17728 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum