Öğretmenler İçin 24 Kasım Şartı

Öğretmenler İçin 24 Kasım Şartı
14 Kasım 2019 - 18:41 - Güncelleme: 17 Kasım 2019 - 15:42

Öğretmenler günü için 24 Kasım’da Ankara’da yapılacak etkinliklere her öğretmen katılamayacak. Bu etkinliklerde sadece ‘rol model’ olan öğretmenler yer alabilecek. Bu konuda puanlama ise okul müdürü tarafından yapılacak. Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Öğretmenler Günü için bir yönetmelik yayımlandı. Bu yönetmeliğe göre çeşitli kurullar puanlama ile “başarılı” gördükleri öğretmenleri seçecek. Böylece 24 Kasım etkinliklerine “başarılı görülen bu öğretmenler katılacak. Kutlama için yapılacak olan plan ve program da bu kurul tarafından belirlenecek.

Öğretmenlere Puan Verilecek
Kutlama kurulları Milli Eğitim Bakanlığı merkezinde oluşturulacak. İl, ilçe, okullar ve yurt dışı temsilciliklerinde bu kurullar oluşturulmuş olacak. Kurullarda il, ilçe ve mülki idari amirler yer alacak.Bunların yanı sıra okul müdürleri, milli eğitim müdürlüğü yetkilileri ve bazı öğretmenler de bu kurulda yer alacak.

81 ilden Ankara’da yapılacak etkinliğe katılım sağlanacak. Fakat burada bulunacak öğretmenler çeşitli kriterler ile belirlenecek. “puanlama” il ve ilçe komisyonları tarafından yapılacak. Fakat okul müdürleri esas puan verici olacak. Çünkü okul müdürleri tarafından verilen puan bu komisyon tarafından aynen kabul edilecek.

Öğretmen Değerlendirme Konuları
  • Öğretmenin mesleki tutum, değer ve davranışı 7 puan
  • Öğretmenin kendisini geliştirme çabaları 30 puan
  • Temsil yetenekleri 9 puan
  • Öğretmenin kamuoyunca kabul edilmiş başarıları 9 puan


Şeklinde ana başlıklar halinde değerlendirme sıralamaları yapılıyor.

Bu haber 2002 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort