Öğretmenler hakkında çıkan o haberler asılsızmış

Atama bekleyen öğretmenlerin çilesi bitmek bilmiyor. 20 Bin öğretmen atanacağını söyledikten sonra atama bekleyen öğretmenler bu sayının çok az olduğunu sosyal medyada defalarca dile getirdiler. Son zamanlar da medyada ''Öğretmenler 50-60 puanlar ile atanıyor'' algısı yaratılmaya başlanıyor, hazırlanan tablo da 80 ve 85 puanlar ile atanmayan Branş Öğretmenleri mevcuttur. Medya da oluşturulmaya çalışılan haberler asılsızdır.

26 Şubat 2017 - 00:11

Son zamanlar da medyada ''Öğretmenler 50-60 puanlar ile atanıyor'' algısı yaratılmaya başlanıyor, oysa aşağıda sunulan tablo da 80 ve 85 puanlar ile atanmayan Branş Öğretmenleri mevcuttur.

Medya da oluşturulmaya çalışılan haberler asılsızdır. Kpss yeter puanını almamıza rağmen, ''MÜLAKAT'' sistemde bu alınan yüksek puanlar yerine 10.10.2016 atamasında daha düşük puanlar atanabilmiştir. Kontenjan dağılımda ki adaletsizlik gün yüzüne çıkmıştır ''Tablo içeriğin de mülakata girecek aday sayısının 3 katı alınmıştır.''

Buna rağmen dört haneli kontenjanı göremeyen Branş Öğretmenleri mevcuttur. Meb, Bakanı İsmet Yılmaz "98.000 öğretmenaçığı mevcuttur" demesine rağmen 20.000 atama yaparak, öğretmen adaylarını mağdur etmiştir.

Atama sayısının en az 30.000 olması gerekmektedir. Bir an önce mülakatın kalkmasını temenni ediyoruz ve artık kontenjan dağılımında adil dağılım talep ediyoruz.

BRANŞ ÖĞRETMENLERİ ATAMA MÜCADELE PLATFORMUNCA HAZIRLANAN TABLO


öğretmenlerdiyarı 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları