erkek protez saçthemeforest temaları

Öğretmenler Gününde Resmi Tatil Var Mı?

Öğretmenlere duyduğumuz derin sevgi ve saygı 24 Kasım Öğretmenler Günü ile gösteriliyor. Bu yıl da 24 Kasım için birbirinden değişik etkinlikler ve kutlamalar bulunuyor. Her yıl kutlanan öğretmenler günü bu yıl Pazar gününe denk geliyor. Zaten hafta içine denk gelse de Öğretmenler Günü resmi tatiller takviminde yer almıyordu.

Öğretmenler Gününde Resmi Tatil Var Mı?
18 Kasım 2019 - 15:13 - Güncelleme: 18 Kasım 2019 - 15:41
Fedakar Öğretmenlerin Kıymeti Anlaşılıyor
Öğretmenler günü sadece öğretmenler ve öğrenciler için değil veliler ve toplumun diğer kesimleri için de önemli bir gündür. Ülkemizde her yıl 24 Kasım tarihi hediyeler ve etkinlikler ile kutlanıyor. Bu anlamlı günde öğretmenlerin yaptığı fedakarlıklar daha da n plana çıkıyor.

Öğretmenler Günü Nasıl Kutlanmaya Başlandı?
Öğretmenlik mesleğini icra edenler için çeşitli etkinliklerin yapıldığı güne öğretmenler günü denir. Bu gün öğretmenlik mesleğini icra edenlerin onurlanması adına yapılmaktadır. 24 Kasım tarihini özel kılan ise Mustafa Kemal Atatürk’tür. 24 Kasım 1928 tarihinde Atatürk Millet Mekteplerinin başöğretmenliğini kabul etmiştir. Bu zamandan sonra 24 Kasım tarihi bizim için ayrı bir anlam taşımaya başlamıştır.

Dünyada ise pek çok ülkede 5 Ekim öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlamıştır. Bu konu ile ilgili UNESCO tavsiyesi bulunur.5 Ekim tarihi öğretmenlerin dünya genelinde önemli hale geldiği bir gündür. Bu gün için UNESCO katkısı büyüktür. Fakat ülkemizde öğretmenler günü her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanmaktadır.
Bu haber 1070 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort