Öğretmenler Ek 10 bin atama için acil duyuru bekliyorlar. Neden mi? İşte cevabı

Ek 10 bin atama gündemden düşmüyor. Atama bekleyen öğretmenler 10 bin öğretmen ataması için acil duyuru bekliyor. Özellikle Mayıs mülakatına giren ve mağduriyet yaşayan öğretmenler atamaları sabırsızlıkla bekliyor. Neden mi? İşte cevabı...

16 Eylül 2017 - 20:53 - Güncelleme: 16 Eylül 2017 - 21:22

2017 Mayıs mülakatına giren öğretmen adayları, mülakat sisteminin henüz tam oturmaması ve sistemden kaynaklanan bazı hatalar yüzünden mağdur oldu. Verilen aşırı yüksek puanlar yüzünden kontenjan dahilindeki birçok öğretmen adayı kontenjan dışına itildi ve atanma hakkını kaybetti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın komisyon üyelerine mülakata giren adaylara, KPSS puanından en fazla 5 puan yüksek veya düşük verilmesi ve bu kıstasın dışına çıkılmaması talimatını verdi. Ancak bu talimata uymayan birçok komisyon üyesi çok yüksek puanlar kullandı. Bu durum İKGM'den yayınlanan atama listesi ile de belgelidir. 
        Bütün bunların yanısıra geçtiğimiz yıl 5 bin dershaneci öğretmenin sınavsız bir şekilde atanması özellikle de branş öğretmenleri bir kat daha mağdur etti. Sadece tarih  branşından örnek verirsek 2016 Ekim atamasında 98 kişi KPSS+mülakat puanı ile atanırken 300 dershaneci sınavsız atandı. Bu bile yaşanan mağduriyeti gözler önüne seriyor.
        Nisan ayında yurt genelinde mitinglere çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  gittiği yerlerde 20 bin öğretmen atamasını gerçekleştirdiklerini ve buna ilave ağustos ayında 10 bin atama daha yapacakları müjdesini verdi. Aynı şekilde Bakan İsmet Yılmaz da katıldığı televizyon programlarında ağustos ayına kadar 10 bin öğretmen daha atayacaklarını belirtti.
 Mülakat Mağduru Öğretmenler 10 bin ek atama için acil duyuru bekliyorlar.

Öğretmenlersitesi olarak mülakat mağduru öğretmenlerimizin atanması için katkıya devam edeceğiz. Bununla birlikte 2017 puanı ile atama bekleyen öğretmenlerimizin de atanması için elimizden geleni önümüzdeki günlerde yapmaya devam edeceğiz....
 

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


YORUMLAR

 • 14 Yorum
 • mağdur
  1 ay önce
  acil 10 bin ek atama
 • Mehmet Acar
  1 ay önce
  Öğretmen adayı babası olarak ek 10000 öğretmen atamasının 2016 yılı puanları ile atanmasını ve okul öncesi eğitimin zorunlu hale getirilmesini talep ediyoruz.Sayın Cumhurbaşkanımız atanamayan öğretmenlerin sesini duyun.
 • Mağdur
  1 ay önce
  Sesimiz olduğunuz için teşekkür ederiz.İnşAllah bir an önce müjdeli haberi alırız.
 • Mehmet Acar
  2 ay önce
  2016 puanlarinin geçerli olduğu ek 10000 öğretmen ataması icin sayın Cumhurbaşkanımız ve milli eğitim bakanımızdan sevindirici haberleri bekliyoruz.
 • Ek atama istiyoruz
  2 ay önce
  Çok sağolun öğretmenler sitesi hakkımızı alincaya kadar Sesimiz olmaya devam edin lütfen... Evet mağdur edildik hakkımız yendi lütfen siz verildiği gibi ek 10 bin atamayi yapın Mayıs mülakatına girip sınırda kaldık 0.0 puanla atamayi kaçırdı lütfen hakkımızı verin bizi mağdur etmeyin
 • Kısmet
  2 ay önce
  Haksızlıkları çok güzel bir şekilde dile getirdiğiniz için teşekkür ederim. Mağduriyetimizin giderilmesi için 10 Bin ek atama şart!!!
 • Edebiyatçı
  2 ay önce
  İnşAllah bu 10 bin ek atama tüm mağdurların yüzünü güldürecek
 • Tarihci
  2 ay önce
  Tarih örneği cok yerinde olmuş yorum yok ek 10 bin atama istiyoruz kimin zoruna giderse gitsin hakkımızdır ak süt gibi de helaldir.
 • mağdur
  2 ay önce
  inşAllah.. desteğiniz için teşekkürler. en kısa sürede duyuruya çıkar meb inşAllah. 10 bın ek atama bekliyoruz
 • çağrı
  2 ay önce
  Allah razı olsun sitenizden.İnşAllah biran önce olur bu ek atama bizim ve ailelerimizin yüzü güler İNŞALLAH.
 • bir garip öğretmen
  2 ay önce
  elinizden geleni yaptığınız için yanımızda olduğunuz için teşekkürler çok mağdur oldu hakkımız olan ek 10000 atamanın yapılmasını bekliyoruz
 • tuna
  2 ay önce
  bir an önce atama yapılmalıdır !!!
 • Yaren
  2 ay önce
  Lütfen artık bir açıklama yapılsın.
 • çağrı
  2 ay önce
  Allah razı olsun sizden.İnşAllah olacak ek atama bizim ve ailelerimizin yüzü gülecek.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı