''Öğretmenler eğitimin temel taşıdır''

Müsteşar yardımcısı öğretmenler hakkında önemli açıklamalar yaptı. Öğretmenler eğitimin temel taşı olduğunu vurguladı. MEB Müsteşar Yardımcısı Mustafa Hilmi Çolakoglu, "MEB’in temel taşları öğretmenlerimizdir. Öğretmenler güçlü, mutlu ve huzurlu olursa biz de o kadar başarılı oluruz" dedi.Haberin detayı ve eğitim haberlerini yakından takip etmek için öğretmenlersitesi.com'dan ayrılmayınız..

09 Şubat 2017 - 11:55 - Güncelleme: 09 Şubat 2017 - 12:03

Çolakoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce kentteki bir tesiste düzenlenen "Çankırı Eğitimini Geliştirme Projesi Eğitim Çalıştayı"nda yaptığı konuşmada, çalıştayların önemli olduğunu söyledi. Çalıştay sonucunda çıkacak sonuçların bakanlıkları için ev ödevi niteliği taşıyacağını dile getiren Çolakoğlu, eğitim düzeyini daha ileri noktaya taşıyabilmek için ellerinden gelen her türlü destek ve gayreti göstereceklerini belirtti.     

Eğitimde öğretmen faktörünün önemine değinen Çolakoğlu, "Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) temel taşları öğretmenlerimizdir. Öğretmenler güçlü, mutlu ve huzurlu olursa biz de o kadar başarılı oluruz. Sürdürülebilir başarı için bu hususa dikkat etmemiz gerekiyor. Bu nedenle çalıştayımızın temel konularından biri de öğretmenlerimizin moral ve motivasyonu" dedi.


Çankırı Valisi Mesut Köse de bireylerin iyi eğitilmesinin ülkenin ve dünyanın gelişmesine katkı sağlayacağını belirtti. Çocukların her anlamda eğitilmesi gerektiğini söyleyen Köse, şöyle konuştu:

"Bizler çocuklarımıza ve bireylerimize bir taraftan bilgiyi öğretirken, diğer taraftan onların manevi ve ahlaki değerlere sahip, inançlı, saygılı, edepli, terbiyeli, haktan, hukuktan ayrılmayan, doğru sözlü insanlar olarak yetişmelerini sağlamalıyız.

Öğrencilerin her anlamda gelişimi önemli. Onlara değerler eğitimi alarak yetiştiği, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirildiği, sağlıklı ve güvenli eğitim ortamları sağlanmalı. Doğru birey yetiştirme konusu hem ailelerin hem de eğitim kurumlarının birbirlerine ve millete karşı ana sorumluluklarındandır. Herkes üzerine düşeni yapmalı."     

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Çakır ile İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'nın da katıldığı çalıştay, 10 Şubat Cuma günü sona erecek.

Kaynak: Hürriyet

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti