Eğitim Gücü Sen Samsun Şubesi Açıldı Eğitim Gücü Sen Samsun Şubesi Açıldı

Öğretmenlerin dikkatine! 23 Nisan ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bunu yapan öğretmenlere soruşturma açılabilir. Soruşturma geçirmemek için bu önemli detaya dikkat edilmeli.
Yarın, Ülkemizin kurucusu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Açarak Türk milletinin devletleşmesini sağlayan ve demokratikleşmesinin önünü açan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye genelinde 81 ilde, yurt dışı temsilciliklerde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde törenlerle kutlanacak. Özellikle ilkokul öğrencileri 23 Nisan bayramını büyük bir coşkuyla kutlayacak. Öğrenci velileri ise çocuklarının gösterilerini gururla izleyecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda resmi tatil olması nedeni ile memurlar ve kamu kurum kuruluşlarında görev yapan personel izinli sayılacak. 23 Nisan günü Öğretmenler de resmi tatil kapsamında izinli olacak. Ancak bazı öğretmenler bu törenlerde görevlendirilecek. Törenlerde görevlendirilen öğretmenler okullarına gidecek ve görevlerini yerine getirecek

23 Nisan'da göreve gitmeyen öğretmene soruşturma

Okul-kurum yöneticileri tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda görev tebliği yapılan öğretmenler, 23 Nisan'da okula gitmek zorunda. Görevli olmaları münasebetiyle okula gitmesi zorunlu olan bu öğretmenler göreve gitmediği takdirde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından haklarında soruşturma açılacak. Öğretmenlerin bu duruma muhatap olmaması için Görevli oldukları okula gitmeleri büyük önem taşıyor.