erkek protez saçthemeforest temaları

Öğretmenler AFAD Eğitimi Alıyor

Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından gönüllü öğretmenlere Ardahan'da verilen eğitim kapsamında AFAD tarafından kullanılan malzemeler tanıtıldı.

Öğretmenler AFAD Eğitimi Alıyor
20 Haziran 2019 - 11:05

Öğretmenler için Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Ardahan'da düzenlenen eğitimde, AFAD tarafından kullanılan malzemeler hakkında bilgiler verildi. Ardahan-Kars karayolu üzerindeki Çamlıçatak Ormanlığı mevkiinde düzenlenen eğitime katılan 18 gönüllü öğretmen, AFAD tarafından acil durumlarda kullanılan malzemelerin tanıtımı ve kullanımı konusunda teorik bilgiler aldı. Araç ve gereçlerin tanıtımı yanında özellikle acil durumlarda malzemelerin en hızlı ve pratik bir şekilde nasıl kullanılacağı bilgileri aktarıldı.

Öğretmen haber yayınlarımız kapsamında daha önce paylaştığımız “Öğretmenlere Afet Eğitimi Verilecek” başlıklı haberde de MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile AFAD, Türk Kızılay ve JICA arasındaki işbirliği sayesinde öğretmenlere yönelik olarak afet eğitimi verileceğini aktarmıştık.

Tatbikatlar Yapılacak

Öğretmenler haber kapsamında yayınladığımız AFAD eğitimi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan AFAD Ardahan İl Müdürü Fırat Örs, il genelindeki gönüllü öğretmenlerin eğitim konusunda çok istekli olduğunu belirtti. Eğitimin ilk gününde gönüllü öğretmenlere malzeme tanıtımı yapıp AFAD hakkında bilgiler verdiklerini söyleyen Örs, malzemelerin nasıl kullanıldığını gösterdiklerini aktardı. Makine ve araç kullanımı eğitimlerinin gayet güzel geçtiğini ifade eden Örs, ilerleyen dönemlerde tatbikatlar yapacaklarını belirtti.


Gönüllü Öğretmenler Eğitimlerden Memnun

Gönüllü öğretmenlerden Osman Erdem ise, eğitimlerin çok faydalı olduğunu söyledi. Tüm herkesin bu konuları bilmesi gerektiğine dikkat çeken Erdem, bu eğitimleri alan herkesin bu ülkenin insanları ve insanlık için faydalı olacağını ifade etti. Öğretmen Pınar Kök de, eğitimin çok yararlı olduğunu söyleyerek, eğitim sayesinde bilmedikleri konular hakkında fikir sahibi olduklarını belirtti.

Bu haber 817 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort