Öğretmenin yardım çağrısı karşılık buldu

İstanbul Gençlik Platformu, yılbaşında Kars’ın Çığırgan Köyü’nde yaşayan çocukların yeni yıl dileklerini yerine getirerek farklı bir projeye imza attı.

06 Ocak 2017 - 23:39 - Güncelleme: 06 Ocak 2017 - 23:44

Yılın 3 ayı boyunca kar altında olan Kars'ın Çığırgan Köyü’ne ulaşım sınırlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Çığırgan Köyü’nde bulunan köy okullarındaki çocuklar eğitimlerini çok zor şartlarda gerçekleştiriyorlar. Köy okulunda bulunan 70 çocuğu için köy okulu öğretmeni Ceyda Koyuncu internette bir yardım talebinde bulundu.


Köy okulu öğretmeninin yardım çağrısı projelendirildi

Yardım talebinde öğrencilerinin yaşadığı zor şartları belirten Ceyda Öğretmenin bu talebi İstanbul Gençlik Platformu gönüllüleri tarafından hemen projelendirildi ve Yılın üç ayı boyunca kar altında olan ve ulaşımın sınırlı bir şekilde sağlandığı Kars’ın Çığırgan Köyü’ndeki köy okulunda zorlu şartlar altında eğitimini sürdürmeye çalışan 70 ilkokul çocuğu için köy okulu öğretmeni Ceyda Koyuncu internette bir yardım talebinde bulundu.

Yardım talebinde öğrencilerinin yaşadığı zor şartları belirten Ceyda Öğretmenin bu talebi İstanbul Gençlik Platformu gönüllüleri tarafından hemen projelendirildi ve hızlıca hayata geçirildi. 31 Aralık günü Kars Çığırgan Köyü’ne varan İstanbul Gençlik Platformu gönüllüleri hem yılbaşını köyde geçirdi hem de 70 çocuğun yeni yıl dileklerini yerine getirerek ihtiyaçlarını giderdi.

“Köy okullarına yapılan yardım kampanyaları yetersiz”İstanbul Gençlik Platformu Lideri Doğa Can Coşar “Ülkemizin bilhassa Doğu ve Güneydoğu Bölgeleri’nde yaşayan çocuklarımızın ihtiyaçları birçok kişi ve kurum tarafınca biliniyor ve sık sık birtakım kampanyalar yapılıyor. Lakin yapılan bu kampanyalar maalesef çok yetersiz çünkü bilhassa bu bölgelerimizdeki sorunların temelinden çözebilmek için sadece birtakım yardım malzemelerini göndermek değil, buralardaki insanlarla aranızda bir gönül ve iletişim bağı kurmanız gerekiyor.

Bizler bugün buraya sadece küçük kardeşlerimize hediyelerini vermek için değil; onlarla birlikte bir mutluluğu paylaşabilmek, onlarla bir sofrayı, bir geceyi, bir gündüzü paylaşarak yeni yıla birlikte girmek istedik. Çocukların gözlerinde gördüğümüz mutluluktan sonra sanırım 21 yıllık hayatımın en güzel yılbaşına evimden 1500 kilometre uzakta Kars’ta girdim.” dedi.  

Öğrenciler çok zor şartlarda eğitim alıyor

Kars Çığırgan Köyü İlkokulu Öğretmeni Ceyda Koyuncu ise öğrencilerinin gerçekten zor şartlar altında eğitim gördüklerini söyleyerek bu tarz yardımlara ve projelere sadece kendi köy okullarında değil Anadolu’nun birçok noktasında ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Ayrıca İstanbul Gençlik Platformu Gönüllüleri’nin bizzat köylerine kadar gelip burada öğrencileriyle birlikte vakit geçirmelerinden duyduğu mutluluğu belirten Ceyda Öğretmen, İstanbul Gençlik Platformu’na ve bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür etti. 

Kaynak:CNNTÜRK


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu