Öğretmenin ODTÜ Diploması Sahte Çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından 999 sonrası öğretmenliğe başlayan kişilerin diploma geçerlilikleri üzerinde yapılan incelemelerde 60’a yakın kişinin yıllardır geçersiz ve sahte diplomalarla öğretmenlik yaptığı tespit edilmişti. 

28 Haziran 2017 - 00:35

VATAN o öğretmenlerden birine ulaştı. 2009 yılından beri Eskişehir’de yaşayan ve ilin en prestijli kolejlerinin birinde öğretmenliği yapan Özlem E. ilk olarak öğretmenliğe de bu okulda başladı. Önceki yıl Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin başlattıkları incelemelerde, ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümü mezunu olarak görünen Özlem E.’nin de diplomasının sahte olduğu tespit edildi. ODTÜ, öğrencinin 2009 yılında kayıt yaptırdığını ancak daha sonra okula gelmediğini belirtti. Üniversite, kayıtlarında bu isme düzenlenen bir diplomanın olmadığı vurguladı. Bakanlığın durumu Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Okullar Genel Müdürlüğü’ne bildirmesiyle Özlem E.’nin görevine son verildi.    
Diplomam gerçek   
Olayın ortaya çıkmasının ardından konuyla ilgili ulaştığımız Özlem E. diplomasının sahte olmadığını, düşürülmüş olduğunu ileri sürdü. Özlem E, ODTÜ öğrencisi olduğunu ve okuldan mezun olduğunu da söyleyerek, “Eskişehir’deki kolejde müdür yardımcılığı bile yaptım. Kaç kez müfettişler denetledi. Sunny dönüşüm programına katılmıştım. Bir yıl Amerika’da okuyup tekrar ODTÜ’ye döndüm.Amerika’daki okuldan kaynaklanan sorun olduğunu düşünüyorum. Diplomam gerçek. Şimdi Amerika’daki belgeleri topluyorum” diyerek kendini savundu.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Mesut Yılmaz'ın intihar eden oğlu için hastaneden açıklama
Mesut Yılmaz'ın intihar eden oğlu için hastaneden açıklama