Öğretmenin nöbet ücreti alamayacağı durumlar

Öğretmenler hangi durumlarda nöbet ücreti alamaz. Kimler nöbet ücreti alamaz. Hangi öğretmenler nöbet ücreti alamaz. Nöbet ücreti alamayan öğretmen. Nöbet ücreti şu dudumlarda ödenme

18 Şubat 2016 - 19:49

Öğretmenler hangi durumlarda nöbet ücreti alamaz. Kimler nöbet ücreti alamaz. Hangi öğretmenler nöbet ücreti alamaz. Nöbet ücreti alamayan öğretmen. Nöbet ücreti şu dudumlarda ödenmez.

Kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2016 ve 2017 yıllarını kapsayan 3. dönem toplu sözleşme metni uyarınca içerisinde bulunduğumuz haftadan itibaren nöbet ücreti ödenmeye başlanacak. Öğretmenler ilk kez, tuttukları nöbet için ücret alacaklar. 
Esasen “Toplu Sözleşme Mutabakat Metni”ndeki nöbet ücreti ile ilgili 22. madde irdelendiğinde öğretmenlere hangi durumlarda ve hangi günlerde nöbet ücreti ödenip ödenmeyeceği çok açık. İşte o madde; 
 
Örgün eğitim kurumlarında ek ders ücreti 
 
MADDE 22- (1) “Örgün eğitim kurumlarında (mesleki eğitim merkezleri dâhil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, 2016 yılında haftada 2 saati ve 2017 yılında ise haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenir.” 
Maddede vurgulanan “eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günlerinde öğretmenin fiili olarak” nöbet tutması. Bu durumda kar tatilleri, milli bayramlar görevli ve idari izinli olunan günlerde öğretmene nöbet ücreti ödenmez. 

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SİTEYE ÜYE OL BİLGİ ÖDEV ŞİİR VB. PAYLAŞ, SOHBET ET


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu